20. 04. 2022

Vyrovnáno

Beksa i podruhé využila domácího prostředí k vítězství nad Brnem a srovnala stav čtvrtfinálové série na 2 - 2. Utkání číslo 5 se bude hrát v sobotu v Brně, šestý zápas v úterý 26. dubna v Pardubicích.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 4:

BK Pardubice vs. Basket Brno 89:87
(25:20, 28:23, 16:22, 20:22)

Stav série: 2 - 2

Ačkoliv hosté vedli v celém průběhu utkání jen 3 minuty (nejvíce o 3 body), byli reálně ve hře o třetí čtvrtfinálový bod až do poslední sekundy, a to doslova. V závěrečné 1,5 minutě jsme totiž takřka prohospodařili sedmibodový náskok, a když 6 sekund před koncem Dantez Walton minul oba dva trestné hody, jimiž mohl navýšit rozdíl ve skóre mimo dosah jediného koše, po dlouhém pasu Richarda Bálinta se jeho jmenovec Körner hrnul za vyrovnáním. V posledním možném okamžiku se však do věci vložil Kamil Švrdlík, jenž s vypětím všech sil tečoval míč mimo Körnerův dosah za koncovou čáru a ve zbývajícím čase (0,7 sekundy) již hosté vyrovnat nestihli. "Na konci jsme to zvládli nechci říct krásou, ale bojovností. A díky přispění Kamila Švrdlíka, který zahrál v koncovce skvěle," pochválil kapitána asistent trenéra Adam Konvalinka.

V úvodních minutách nezastavitelný pivot Antonio Vranković nás potáhl 12 body (za necelých 7 minut!) k průběžnému vedení 24:12, jenže záhy nás hosté vyvedli z útočném rytmu zónovou obranou. Na přelomu prvních dvou čtvrtin jsme za více než 5 minut nastřádali jediný bodík (!), kdežto Brno ve stejném úseku 16, což znamenalo dílčí obrat na 25:28. "Měli jsme skvělý vstup, kdy jsme Brnu utekli nechci říct jednoduše, ale hráli jsme svoji hru: jednoduchou, rychle dopředu. Brno se pak strašně jednoduše, rychlými protiútoky, vrátilo do zápasu," podotkl Adam Konvalinka.

Naštěstí jsme dokázali útočný propad zastavit, zejména díky Dantezi Waltonovi, jehož 14 bodů (během 5 minut!) nám pomohlo ke šňůře 28:15 a opětovnému nabytí dvouciferného vedení.

Zkraje druhé půle se zdálo, že oslabenému soupeři (bez zraněných Viktora Půlpána a Jakuba Nečase) definitivně ukážeme záda. Mezi 22. a 23. minutou jsme nastříleli 8 bodů v řadě a vedli jsme maximálním rozdílem (61:45). Brno však i tentokrát dokázalo kontrovat, i díky Mishulovým 7 bodům (dvě trojky, jedna s faulem) ovládlo další úsek poměrem 4:18 a v 29. minutě už Richard Bálint snižoval na rozdíl jediného koše (65:63)! Klíčové bylo, že jsme v kritických okamžicích dokázali pozvednout naši hru na obou polovinách hřiště a nepustili soupeře bodově před sebe. Rozhodující polštář jsme si vypracovali v úseku od 33. do 35. minuty, kdy jsme šňůrou 7:0 znovu odskočili do dvouciferného vedení (81:70).

"Hodně těžké vítězství," oddychl si Adam Konvalinka. "Musím říct, že Brno asi bylo větší část utkání lepší. My jsme ale hráli s nějakým bodovým polštářem, který nám pomohl." V elektrizující atmosféře, kterou vytvořila více než tisícovka báječných fanoušků, hráči prokázali obrovskou vůli a odhodlání nedarovat soupeři postupové mečboly. Naopak, za nerozhodného stavu 2 - 2 je jisté, že v této atraktivní sérii uvidíme minimálně ještě dva zápasy. "Jsme moc rádi za dnešní výhru, protože můžeme dát našim skvělým fanouškům další domácí zápas. Vytvořili vynikající atmosféru a doufám, že jich příští úterý přijde co nejvíc," pozval Adam Konvalinka fanoušky na Zápas 6.

Statistiky jsou k dispozici na webu nbl.basketball.

Vstupenky na zápas číslo 6

Šesté utkání je na programu v úterý 26. dubna od 17:30, vstupenky můžete zakoupit již nyní zde.