Upravit stránku
11. 02. 2023

Vyřazeni


Pardubičtí basketbalisté si bohužel nezahrají ani finálový turnaj Českého poháru. Domácí Kolín nakročil k postupu do FINAL-4 ve druhé čtvrtině, v níž nám nasázel 36 bodů.

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BC Geosan Kolín vs. BK KVIS Pardubice 87:76
(16:18, 36:19, 22:18, 13:21)

Téměř celý zápas, do něhož jsme nastoupili bez zraněného křídelníka Davida Pekárka, jsme se dívali Geosanu na záda.

Vedli jsme jen v úseku mezi 7. a 11. minutou, maximálně o 5 bodů. Velký propad přišel zejména ve druhé čtvrtině, do níž domácí vstoupili velmi rychlými 8 body v řadě a celkem v této pasáži nastříleli 36 bodů: o 20 více než v první části! "Začátek nebyl z naší strany úplně špatný, ale potom zase přišel náš výpadek, kdy Kolín odskočil do vedení o 10 a více bodů. My teď nejsme v takové pohodě a rozpoložení, abychom se dostali zpět do takto nepříznivě se vyvíjejícího zápasu," smutně konstatoval rozehrávač Petr Šafarčík.

O naší porážce definitivně rozhodla pasáž od 22. do 28. minuty, v níž se Kolín šňůrou 19:6 odpoutal do vedení o 24 bodů. "Bylo to stejné jako ve Spišské Nové Vsi," povzdychl si trenér Dino Repeša při vzpomínce na středeční nepovedený duel Alpe Adria Cupu. "Odehráli jsme dobrou první čtvrtinu, dobře jsme bránili, ale bohužel jsme 5 minut nedali koš, přitom jsme měli dost volných střel. Šance vést vyšším než 5bodovým rozdílem byla, ale místo toho jsme na konci této části, při posledním útoku Kolína, pomáhali z první přihrávky - nevím proč -, a udělali jsme faul při tříbodové střele. Byli jsme +5 a za chvíli soupeř utekl na +10, v jednom momentu až na +24..."

Průběh utkání

Na první koš jsme čekali bezmála 5 minut: minuli jsme úvodních 9 střeleckých pokusů z pole (!), přesně zamířil až za stavu 6:0 úspěšně najíždějící Petr Šafarčík. Ve zbývajícím čase úvodní čtvrtiny jsme naopak proměnili 8 z 10 střel a po šňůře 7:18 jsme vedli až o 5 bodů (13:18). Přelom prvních dvou čtvrtin nám však sebral vítr z plachet. Geosan zapsal 11 bodů v řadě a neustále se nám bodově vzdaloval. V 15. minutě skórující Jakub Petráš poprvé navýšil rozdíl na dvouciferný (36:25), v 19. minutě tentýž hráč spolu s Pavolem Lošonským posunuli průběžný stav již na 50:32. "Myslím si, že domácí hráčli od začátku zápasu lépe než my. Byli koncentrovanější, zvlášť v útoku. Udělali si vysoký náskok, po 20 minutách vedli o 15 bodů," uvedl trenér Dino Repeša.

Do třetí čtvrtiny jsme sice vstoupili 4 body v řadě, leč pohodlný kolinský náskok se nijak výrazně netenčil.

Naopak, rozehrávač Adam Číž se podílel 10 body na klíčové šňůře 19:6, která znamenala již 24bodový odstup (71:47). "Kolín je kvalitní tým, proměnil i nějaké těžké střely a vedl už o 24 bodů. Kluci věřili, že se můžeme vrátit zpátky. Začali jsme poté více tlačit, šli jsme na -8 bodů, ale už jsme neměli více energie vrátit zápas do dramatičtější koncovky," poznamenal Dino Repeša. Beksa skutečně předvedla velkou stíhací jízdu. Na začátku 32. minuty Jakub Petráš upravil na 78:55, nicméně výrazně zvýšené obranné úsilí spolu se zlepšenou útočnou produkcí znamenaly rychlé snížení až na 81:73 - do konce duelu v té chvíli zbývaly 2 minuty.

Do těsnějšího kontaktu už nás však domácí nepustili, a tak naše putování Českým pohárem skončilo před branami FINAL-4. "Ve druhém poločase jsme to alespoň nezabalili, což je takové malé pozitivum. Dokázali jsme zápas trošku zdramatizovat, ale Kolín měl utkání pod kontrolou," přiznal Petr Šafarčík. "My jsme teď dole, asi nejvíc za tuto sezónu, a je to jen na nás, na hráčích, abychom se z toho vyhrabali. Máme před sebou už jen ligovou soutěž. Musíme se na ni zkoncentrovat a věřit, že se to zase obrátí a vrátíme se na tu vlnu, kterou jsme měli před měsícem," přeje si Peca.

"Skončili jsme ve dvou pohárech, takže se teď stoprocentně můžeme soustředit na ligu," uvedl dále Dino Repeša. "Nemáme moc času na trénink, do středečního utkání zvládneme dva tréninky. Jako vždy uděláme analýzu zápasu a věříme, že to bude lepší. Doufám také, že se vrátí zpátky do hry David Pekárek. Možná jsou tyto výsledky signálem, jak důležitým hráčem pro nás je," dodal kouč Beksy.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu CZ.basketball.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti