Upravit stránku
20. 09. 2019

Vyo po premiéře


Tomu se říká premiéra jako hrom! Tomáš Vyoral se po svém návratu z MS v Číně připojil k Bekse až ve středu a o dva dny později pomohl složit 25 body Dabrowu Górniczu!

"Pokud na Dašické budeme vyhrávat, bude to fajn," říká Vyo

Po návratu z úspěšném MS jsi po delší době odehrál prakticky celý zápas. Jak ses na hřišti cítil?
"Na začátku to nebylo úplně optimální, musel jsem se trošku rozdýchat, ale ve druhém poločase už jsem se cítil líp. Cítil jsem, že se do toho postupně dostávám a týmu pomáhám. Snad to takhle bude pokračovat i dál."

 

Jak složité je pro rozehrávače absolvovat s týmem pouze dva tréninky a hned jít do zápasu, navíc v momentě, kdy chybí několik dalších rozehrávačů? Jak fungovala souhra?
"Myslím si, že bylo viditelné, že jsme se na hřišti kolikrát hledali, ale po pár dnech, co jsem tady, nemůžeme čekat zázraky. Máme ještě necelé dva týdny na to, abychom se ještě víc sehráli. Až se nám vrátí někteří hráči, kteří jsou teď bohužel zranění, bude to ještě lepší."

 

V přípravě jsme dosud moc zápasů nevyhráli, i tentokrát jsme 12 minut před koncem ztráceli 14 bodů. Co nás dovedlo k obratu a k cennému vítězství?
"Asi bylo dost klíčové, že jsme nasadili do hry tři pivoty. Soupeři měli těžké střely, protože jsme byli těsně u nich, přestalo jim padat, navíc se rozbíjeli při nájezdech o naše dlouhé. Když nám pak v útoku padlo pár střel, dostali jsme se během dvou minut na rozdíl pěti bodů. Ke konci už to bylo trošku i o štěstí, ale řekl bych, že jsme si vítězství zasloužili. Dobře jsme bránili, podle mě jsme ve druhém poločase i víc bojovali."

 

Máš za sebou první zápas v pardubickém dresu na Dašické. Jak se ti tu hraje?
"Mně tahle hala nikdy nevadila, takže pokud tady budeme vyhrávat, bude to fajn (pousmál se)."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti