Upravit stránku
13. 02. 2020

Vyo patronem ČD Cupu


Sportovní mládež v České republice se může těšit na další zajímavý projekt. Školní basketbalová liga, která si už našla místo v srdcích českých škol a tělocvikářů, ponese nově název ČD Cup.

S tím jsou spojeny změny, které ji kvalitativně posunou na zcela novou úroveň.

ČD Cup je určen pro žáky 3. a 4. tříd základních škol. Nastupují v něm smíšené týmy chlapců a dívek. Kromě sportovního vyžití a společných zážitků je další velkou motivací umístit se mezi třicítkou nejlepších týmů. Ty si totiž vybojují právo startu v dalším ročníku soutěže Jr. NBA League, kde školy vystupují pod názvy reálných týmů NBA.

Školní basketbalová liga sice není na českých palubovkách novinkou, hrála se už i v minulých letech, kdy vloni přilákala na 80 škol, ale díky spojení sil s Českými drahami získává možnost dalšího růstu. „Určitě bychom chtěli letos navýšit počet škol zapojených do projektu. Vědomí, že děti na stovce škol pravidelně sportují, navíc díky basketbalu, by bylo skvělé,“ zasní se hlavní koordinátor projektu za Českou basketbalovou federaci Jiří Novotný.

Nově vytvořené podmínky základní školy přímo vybízí, aby se do projektu zapojily. Všechny hráčky a hráči obdrží speciální basketbalové dresy a pro učitele jsou připraveny mikiny. Organizátor navíc přispívá na dopravu a pokud bude škola k zápasům cestovat vlakem, nebude jí to stát ani korunu. „Pro učitele prvních 80 přihlášených škol jsme díky spolupráci s Českými drahami připravili kilometrickou banku. Novinkou je také bonus pro celkového vítěze, který si podle vlastního přání může vybrat zájezd v hodnotě 50 000 Kč,“ upřesnil Novotný.

Školní basketbalové souboje se pod hlavičkou ČD Cup rozhoří už letos na jaře. Školy mají možnost se přihlašovat do 21. února na webu soutěže. Novinkou bude závěrečný turnaj Final 6 pro nejlepších šest týmů, které si mohou k účasti v Jr. NBA přibalit již zmiňovaný padesátitisícový zájezd. „Chceme, aby ČD Cup našel svého vítěze a měl důstojné vyvrcholení. Věřím, že jednodenní turnaj bude pro děti zážitkem, který je třeba motivuje do další sportovní práce,“ klade si jasné cíle Novotný.

Ani Final 6 však nebude onou pomyslnou tečkou za úvodním ročníkem soutěže ČD Cup. Tu udělá až podzimní edukativní seminář s prvky tělesné výchovy pro učitele základních škol. Ten bude spojen se sportovním dnem pro děti. O celou organizace soutěže, stejně jako o následnou Jr. NBA League, se starají společně Česká basketbalová federace a agentura Sport Invest.

Protože je dobré, aby děti měly své následování vhodné vzory, a český basketbal jich nabízí celou řadu, převzali patronát na ČD Cupem dva členové šestého nejlepšího basketbalového celku na světě, nymburský křídelník Vojtěch Hruban a pardubický rozehrávač Tomáš Vyoral. Společně s nimi bude patronkou soutěže pro základní školy členka širšího kádru reprezentace Pamela-Theres Effangová.

Jak je vidět, máme se na co těšit.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti