Upravit stránku
28. 12. 2020

Vyo a Proky po Děčínu


Vyškrábali se z hluboké, patnáctibodové propasti, v závěru základní hrací doby měli dvě střely na vítězství, leč ani to pardubickým basketbalistům nestačilo: domácí Děčín vyhrál 89:81.

Smutný televizní večer prožili hráči i fanoušci Beksy v předehrávce 17. kola základní části Kooperativa NBL.

Ačkoliv se do sestavy vrátila dvojice uzdravených mužů Tomáš Vyoral a David Škranc, důležitou výhru brali Válečníci.

"Prohra v prodloužení je samozřejmě vždycky těžká, zvlášť když jsme dokázali zareagovat na špatný vstup do utkání a stáhnout patnáctibodovou ztrátu," hodnotil nedělní duel pivot Prokop Slanina. Děčín nám hned v úvodním hracím období nasypal 29 bodů. "V první čtvrtině jsme udělali hrozně moc chyb. Nevypomáhali jsme si tak, jak jsme měli a z toho pramenily jednoduché koše Děčína."

O velmi vlažném vstupu do utkání kriticky hovořil i Tomáš Vyoral"Do zápasu jsme vstoupili asi tak, jak trénujeme a jak se celkově prezentujeme: ospale, měkce v obraně. Za první čtvrtinu jsme dostali skoro 30 bodů," krčil rameny rozehrávač, jenž naskočil zpět do sestavy poprvé od 9. prosince, kdy odstoupil kvůli zranění nohy z utkání v Ústí n. L. "Pak se naše obrana rapidně zlepšila," poukázal na pouhých 13 inkasovaných bodů v druhé i třetí čtvrtině, "k tomu jsme trefili něco z dálky a dostali jsme se zpátky do zápasu."

Úsek mezi 14. a 33. minutou skončil poměrem 23:41!!!

V této pasáži jsme proměnili 16 z 32 střel z pole (včetně 7 trojek), naopak střelecká úspěšnost Děčína klesla na necelých 22% (5/23). "Každý obrat musí začít od obrany, nedá se vždycky spoléhat jen na útok. Trenéři nám o přestávce řekli, co přesně musíme dělat a myslím si, že se nám dařilo to plnit. Dařilo se nám Děčín jakž takž zastavit," vyzvedl Proky výrazně zlepšenou defenzivní činnost.

Od stavu 59:62 se však domácí hráči trefili osmkrát v řadě (k pěti úspěšným střelám z pole přidali tři úspěšné trestné hody), celkově se ke konečnému triumfu odrazili právě o poznání lepší šestkovou bilancí. "Je velká škoda, že se nám v závěru základní hrací doby nepodařila první střela na vítězství. Jinak velký aspekt byly šestky. Nevím přesně, kolik jsme jich neproměnili, ale bylo to obrovské množství," zmínil Proky jedno z klíčových čísel.

Oba týmy měly k dispozici prakticky totožný počet trestných hodů, jenže vítězové z nich vytěžili o 10 bodů více!

Celkem jsme minuli 15 (!) šestek (11/26 - úspěšnost 42,3%), z toho 8 v rozhodném úseku mezi 34. a 45. minutou...

Zatímco Válečníci proměnili v závěrečných 7 minutách základní hrací doby a v prodloužení 10 z 11 trestných hodů (91%), naše bilance ve stejné pasáži zněla 4/12 (33,3%)... "Tím, že Děčín narozdíl od nás šestky proměňoval, dokázal zápas urvat," smutně konstatoval pardubický pivot, s 20 body druhý nejlepší střelec Beksy po Kamilovi Švrdíkovi (21).

Navzdory velmi tristní šestkové bilanci jsme ve 40. minutě sahali po nesmírně cenném vítězství.

V posledním útoku střílel potenciálně vítěznou trojku Kamil Švrdlík, po Slaninově útočném doskoku to zkoušel (z o poznání složitější pozice) ještě Tomáš Vyoral. Ani jeden však neuspěl. "Celý zápas jsme dotahovali, kromě pár posledních minut základní hrací doby, kdy se skóre přelévalo. Škoda závěru poslední čtvrtiny, protože si myslím, že jsme tam byli o chlup lepší. Nedali jsme poslední střelu, ale nebylo to nic vypracovaného, takže se ani nedá říct, že jsme si to prohráli sami," vrátil se Vyo k dramatické koncovce.

Hned na startu prodloužení sice skóroval Kamil Švrdlík, jenže domácí záhy šňůrou 12:2 rozhodli o svém triumfu, díky němuž mají momentálně o jednu výhru více (7/8, Beksa 6/10). "Na začátku prodloužení jsme se dostali do nějaké ztráty, kterou jsme se snažili za každou cenu dohnat, někdy i trošku zbrkle. Chtěli jsme dát co nejrychleji koš a nezahráli jsme to, co jsme si řekli. To nás samozřejmě sráželo," okomentoval Prokop Slanina naše marné snažení v prodloužení.

"V prodloužení už jsme neměli síly," doplnil jej Tomáš Vyoral, který navzdory tréninkovému výpadku strávil na palubovce úctyhodných 37,5 minuty! "V prvním poločase jsem se ještě cítil svěže, měl jsem docela sílu, ale od třetí čtvrtiny už to šlo z kopce a na konci jsem byl rád, že jsem to dohrál. Už jsem skoro nemohl běhat a v závěru mě braly křeče," dodal autor 11 bodů a 6 asistencí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti