Upravit stránku
07. 10. 2016

Ohlasy: Vyhrál šťastnější tým


Páteční prodlouženou mezi Beksou a Ústím (93:90) hodnotili trenéři Levell Sanders s Antonínem Pištěckým a hráči Lukáš Kotas s Ladislavem Peckou.

Echo tiskové konference

Antonín Pištecký (trenér SLUNETY Ústí n. L.):
“Ell řekl, a já s tím souhlasím, že dneska nevyhrálo až tak lepší družstvo, ale trošičku šťastnější družstvo. Když jsme sem jeli, samozřejmě jsme si byli naprosto vědomi síly pardubickýho týmu a řekli jsme si, že po nezdarech na venkovních hřištích zkusíme extrémně zagresivnit obranu a začneme si vypomáhat hodně vevnitř, což se nám dařilo. Samozřejmě jsme věděli, že tím pádem otevřeme nějakým způsobem prostor pro střelbu za tři body, a tak nějak jsme doufali, že to ne až tak úplně padne, nicméně nemyslím si, že by - i když to možná bude znít trošku šíleně - bylo 16 obdržených trojek důvodem, proč jsme prohráli. Myslím, a možná se mnou ne všichni budou souhlasit, že to bylo v tom, že jsme poztráceli spoustu balonů a obdrželi jsme z toho strašně moc jednoduchých košů. Jestli se statistika nemýlí, tak jsme dokonce dostali 27 bodů z rychlých protiútoků, tohle nás možná stálo vítězství. Samozřejmě v závěru, když máte nějakých 20 vteřin do konce, my máme asi 10 vteřin na útok, balon v ruce, jsme plus dva body, stačilo si dojít pro faul, pro cokoliv, abychom vedení navýšili. Jenže my ztratíme balon… I přesto jsme ještě mohli využít taktického faulu, to jsme taky nepoužili. Dobře, vystřelilo se, tak jsme měli doskočit, nedoskočili jsme. Nebyli jsme schopni za 15 vteřin vymyslet tři věci, kterými jsme vlastně umožnili to, že Pardubice tady teď sedí jako vítězný tým.”

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
“Zopakuji to, co řekl trenér hostí a to, co jsem mu řekl před chvílí: lepší tým dnes nevyhrál. Nechci tady teď sedět a říkat, že jsme nehráli tohle nebo tamto, Ústí hrálo výborný zápas a musíme jim dát kredit. Po tom, co jsem sledoval předchozí dva zápasy Ústí, jsem řekl svým hračům, že hrají agresivně, vybíhají do protiútoků a to jsou věci, které musíme zastavit, jestli chceme vyhrát. Nemyslím si, že by se nám dnes dařilo zastavovat protiútoky, ale nehráli jsme špatně proti jejich nátlakové obraně. Ale znovu opakuji: jsem rád za každou výhru, kterou můžeme získat, a taky jsem rád za to, že veteráni jako Koty jsou zpět, protože on nám dnes velmi pomohl. Potřebovali jsme vše, co nám dnes dal. Gratuluji Ústí k výkonu, jaký dnes podali a jsme rádi, že jsme vyhráli.”

Ladislav Pecka (hráč SLUNETY Ústí n. L.):
“Já budu stručný. Jak bylo řečeno, my máme problém se vstupem do zápasů. Dneska se nám to povedlo, drželi jsme s nima krok, bojovali jsme se vším, co jsme měli. Bohužel, rozhodly detaily a Beksa si urvala svoje vítězství.”

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
“Dneska to bylo vydřené vítězství. Ústí má velmi kvalitní tým a navíc basketbal, který hrajou, je hodně nepříjemný, hodně rychlý. V dnešním trendu pískání, kdy nemůžeme zastavovat rychlé protiútoky taktickými fauly, je to hodně nebezpečné, na což jsme opravdu byli upozorňovaní. Dneska jsme chtěli, jako každý zápas, se dostat do trošku vyššího vedení, uklidnit se, bohužel se nám to nepovedlo. Celý zápas byl nervózní, asi i proto, že se nedostal do hry Dominez Burnett, který si bohužel rychle udělal dva fauly, pak třetí, pak čtvrtý. Moc toho nenahrál, jeho útočná potence nám chyběla, ale vítězství je hrozně dobré. Mohli jsme prohrát v základní hrací době a byli bychom smutní, takhle se to prostě otočilo a jsme šťastní. Souhlasím, že vyhrál šťastnější tým.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti