18. 12. 2016

Výhra za první půli

Hlavně díky skvěle odehranému prvnímu poločasu, v němž vysázela 60 bodů, si Beksa veze ze severu Čech cenné vítězství, díky němuž poskočila v tabulce na 2. místo.

16. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 87:95
(20:30, 25:30, 21:15, 21:20)

Body: Thompson 24, Abercrombie 21, Smith 13, Pecka 10, Šmíd 8, Votroubek 6, Igrutinovič 5 - Autrey 24, Burnett 23 (+6 as.), Wall 16, Nečas 8, Švrdlík 8, Škranc 8, Kotas 6, Půlpán 2

Hráč utkání: Lamb Autrey

Stále ještě bez klíčového křídelníka Dušana Panduly (domácím scházeli Šotnar a Bosák) odehrála Beksa své poslední předvánoční utkání v NBL - a zvládla ho vítězně, byť ve druhém poločase málem prohospodařila téměř dvacetibodové vedení z první půle. "Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů," trefně podotkl pardubický trenér Tomáš Bartošek.

V celém prvním poločase jsme neměli nejmenší problém v útočné fázi. Skórovali jsme jak dvojtakty z mnoha protiútoků (body dosažené z brejků v prvním poločase 0 - 17!!!), tak jednoduše zpod koše po povedených kombinacích, ale i střelbou z dálky z naprosto otevřených pozic. Za necelých 18 minut jsme vysázeli 53 bodů a vedli jsme 19bodovým rozdílem (stav 34:53), do přestávky jsme počet nastřílených bodů zaokrouhlili na 60.

Dominez Burnett se na ofenzivně výtečně odehrané první půli podílel 19 body.

Slunetu v úvodu utkání drželi individuálními akcemi Thompson (v první čtvrtině 7 bodů) s Peckou (6), ovšem také se nám několikrát podařilo ubránit domácí tým po celý 24sekundový limit, aniž by stihl zakončit. Účet prvního poločasu uzavřel třemi úspěšnými trestnými hody Michael Thompson, faulovaný při tříbodovém pokusu zároveň s klaksonem.

"V první půli jsme hráli dostatečně agresivně, měli jsme skvělý útočný rytmus. Dařil se nám rychlý přechod do útoku, díky čemuž jsme dávali hodně jednoduchých košů, v postupném útoku nám dobře putoval míč z rukou," pochválil Bartošek útočnou fázi. "Bohužel, jak rozdíl ve skóre rostl, tak trošku polevovala naše obrana - nebýt toho, náš náskok mohl být ještě mnohem vyšší."

Na startu druhého poločasu nejprve Sluneta natáhla svoji šnůru dalšími dvěma koši na 7:0, ovšem Lamb Autrey dvojkou a trojkou a po něm Dominez Burnett kontrovali taktéž 7 body v řadě a znovu jsme vedli výrazněji (51:67).

Opětovnou dramatizaci utkání zařídil Cory Abercrombie.

Zkraje čtvrté čtvrtiny byl nezastavitelný a rychlými dvěma trojkami a celkem 10 body v této pasáži přitáhl svůj tým do těsného kontaktu - 72:77! "I když jsme si o přestávce v šatně říkali, že zápas neskončil, že musíme být ostražití, vstup do třetí čtvrtiny se nám bohužel nepodařil. Ztratili jsme útočný rytmus, naopak domácí se v útoku chytli i několika těžkými střelami hráčů, od kterých jsme to úplně nečekali a přiblížili se na rozdíl několika bodů," řekl dále Bartošek.

V 35. minutě, po Šmídově trojce, se ústečtí basketbalisté přitáhli na rozdíl jediného koše (79:82), ovšem Beksu v kritických momentech podržel Jobi Wall, jenž skóroval v poslední čtvrtině 10 bodů a i díky jeho výraznému příspěvku jsme se udrželi vpředu až do konce. Definitivu znamenaly dvě přesné šestky Lamba Autreyho (87:93). "Závěr jsme si pohlídali i díky zkušenostem z těžkých zápasů, které jsme letos odehráli. Nepanikařili jsme," vyzvedl Tomáš Bartošek klid v koncovce.

FIBA Europe Cup

Před vánočními svátky ještě pardubičtí basketbalisté odehrají jedno utkání ve druhé fázi FIBA Europe Cupu. V úterý brzy ráno se autobusem vydají do Maďarska, kde ve středu večer nastoupí na palubovce Alby Fehérvár.