Upravit stránku
27. 01. 2024

Výhra v poslední sekundě


Přesná tříbodová střela z ruky Kamerona Chatmana v poslední sekundě rozřešila dnešní parádní drama na severu Čech. Beksa si z děčínské haly odvezla velecenné vítězství právě o 3 body.

1. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice 76:79
(21:29, 19:15, 17:13, 19:22)

V prvním kole základní části rozhodl o našem triumfu na horké děčínské palubovce úspěšně trojkující Matěj Burda až v závěru druhého prodloužení, i tentokrát určila vítěze přesná střela z dálky. Za nerozhodného stavu jsme měli k dispozici poslední útok: Tomáš Vyoral svojí jubilejní 10. asistencí oslovil Kamerona Chatmana, jenž dobré 3 metry za obloukem nasadil - a trefil! "Než jsem dostal od Vya míč, říkal jsem si, že bez ohledu na to, kde ho chytím, musím okamžitě střílet. Poté, co míč propadl obroučkou a ozval se klakson, jsem si myslel, asi stejně jako všichni ostatní, že zápas skončil. Byli jsme v absolutní euforii. Domácí sice ještě měli minimum času na poslední střelu, ale zvládli jsme to. Jsem hrdý na celý náš tým, protože to vůbec nebylo jednoduché utkání, ale bojovali jsme a toto vítězství je velkou odměnou pro nás i všechny naše fanoušky," ohlédl se za rozhodujícím momentem jeho hlavní hrdina.

Průběh utkání

V první čtvrtině jsme si pomohli bezchybnými trojkami (4/4) a většinu času jsme se drželi bodově vpředu. Zpočátku nás táhl rychlými 7 body Kameron Chatman, výborný vstup měl i střídající Kamil Švrdlík a Tomáš Vyoral zásoboval své spoluhráče výtečnými pasy (6 asistencí!). Do 6. minuty vtěsnali své trojky Petr Šafarčík a Jure Škifić a vedli jsme o 7 bodů, v 10. Kamil Švrdlík košem s faulem posouval průběžný stav na 21:29.

V polovině druhé čtvrtiny Tomáš Vyoral trojkoval na 27:36, ale domácí se udrželi v kontaktu zejména díky snadným bodům z přechodové fáze (v 16. minutě byl poměr bodů, dosažených z rychlých protiútoků, 11 - 0).

Na konci první půle nám David Pekárek přesto zajistil dvouciferný náskok (34:44 - nejvyšší v celém průběhu utkání), ještě 13 minut před koncem jsme byli vpředu o 7 bodů (stav 56:63). Do třetí čtvrtiny jsme však nakupili 6 míčových ztrát, Válečníci ovládli úsek mezi 27. a 30. minutou 11:3 a z protiútoku skórující Jordan Ogundiran po dlouhé době zajistil svému týmu mírný náskok.

Děčínský top-skórer Matěj Svoboda v polovině čtvrté čtvrtiny upravil průběžný stav na 62:59, na což jsme reagovali dvěma úspěšnými trojkami po sobě (Petr Šafarčík a David Pekárek). V napínavé koncovce se oba týmy několikrát vystřídaly v těsném vedení. Na startu poslední minuty nejprve Filip Kroutil zapsal koš s faulem (76:74), ale poslední slovo si vzal Kameron Chatman. Nejprve s jistotou proměnil dva trestné hody a poté, co neuspěl s trojkovým pokusem domácí Svoboda, rozhodl pouhých 0,1 sekundy před koncem vítěznou dalekonosnou trojkou!!!

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín):

"Prohráli jsme střelou v poslední vteřině. Na to, že jsme nehráli vůbec dobře, jsme svojí bojovností dostali zápas až do koncovky. Tam jsme několikrát vedli o dva nebo tři body, ale nedokázali jsme výhru urvat. Je to obrovská škoda, protože domácí zápasy ztrácet nechceme. Pardubicím dnes vyšlo to, že postavily zónovou obranu a my jsme nebyli schopni se dostat do trochu volnějších střeleckých pozic. A když už jsme je měli, nedali jsme je. To je náš celosezónní problém a body z trojek nám chybí."

Tadeáš Slowiak (hráč BK ARMEX Děčín):

"Přišlo mi, že celý zápas jsme neplnili pokyny, které jsme si řekli, že plnit budeme. Bohužel, soupeři padla poslední těžká střela. Nechci říct, že jsme si nezasloužili vyhrát, ale celý zápas jsme tahali za kratší konec provazu. Něco nám tam dnes chybělo, teď nedokáži říct přesně co, ale musíme se z toho poučit do dalších zápasů."

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

"Chci pogratulovat svému týmu, Děčín je těžký soupeř, nikdy se nevzdává, hraje do poslední minuty a to předvedl i dnes. Taky bych chtěl pogratulovat trenérovi, který odvádí výbornou práci, je velmi emotivní. Plná hala a atmosféra byla opět výborná. Jsem velmi šťastný, že jsme hráli dobrou obranu, to je hodně podstatné. Prošli jsme si těžkým obdobím, teď vše vypadá naopak výborně. Ukázali jsme, že můžeme hrát s každým, nemusíme se nikoho obávat, jsme zpátky na cestě a na pozici, kde jsme chtěli být a chceme mířit co nejvýše."

Kamil Švrdlík (hráč BK KVIS Pardubice):

"Byl to zajímavý zápas. Byly tam sice hluché úseky, kdy to nebylo o útočné kráse, ale o bojovnosti, ve které jsme se dnes Děčínu vyrovnali. A díky tomu jsme byli na konci šťastnější, protože nemohu říct, že bychom byli lepší. Dali jsme o jednu střelu víc, jsme za to moc rádi, protože jsme tím natáhli naši šňůru výher."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti