Upravit stránku
04. 01. 2024

"Výhra v Kolíně? Dílčí úspěch"


Pro druhou výhru v řadě si pardubičtí basketbalisté dojeli do Kolína, kde v rámci 19. kola základní části Kooperativa NBL přehráli domácí Geosan 82:73. Jak duel hodnotil kapitán Beksy Kamil Švrdlík?

"V naší hře byly chyby, ale ubojovali jsme to," váží si výhry Kamil Švrdlík

Kamile, začátek, a dá se říci celý první poločas, byl z naší strany řekněme ospalejší. Svazovala nás důležitost utkání, nebo kde jsi viděl zásadní problém z našeho pohledu?
"Já si nemyslím, že by nás svazovala nějaká nervozita. Po minulém zápase, kdy jsme začali dobře (proti Olomoucku jsme vedli 10:0 - pozn. aut.), jsme se vrátili k těm předchozím dvěma v Ústí a s Nymburkem, kdy jsme také měli ospalý úvod. Potom to zbytečně musíme dohánět, což nás stojí strašně moc sil. V Kolíně se nám to naštěstí podařilo otočit, ale takhle prostě nemůžeme začínat, protože následné otáčení bere síly. V tomhle se jednoznačně musíme zlepšit!"

Díky čemu jsme nakonec dlouho vyrovnaný duel překlopili na naši stranu? Vypíchl bys něco konkrétního?
"Řekl bych, že ve druhé a třetí čtvrtině jsme začali bránit, nenechávali jsme se už obcházet hned za půlkou, naopak jsme Kolín tlačili do těžších střel. Tohle jsme zlepšili, stejně jako doskok, který jsme ze začátku měli hodně špatný. Od těchto pozitivnějších věcí jsme se pak byli schopni odpíchnout a zápas otočit. V naší hře bylo stále dost chyb, ale ubojovali jsme to, což je důležité. V Kolíně jsme vyhráli po dlouhé době, asi po 4 letech, takže si vítězství opravdu hodně vážíme."

Použil jsi termín ubojované vítězství. Velkou vůli jsme ukázali i v nedávných vítězných utkáních v Ústí n. L. a s Olomouckem. Je podle tebe právě tohle - nezměrná vůle a týmové odhodlání - společný atribut posledních zápasů?
"Pravda je, že v naší hře zatím postrádáme určitou lehkost, takže je o to důležitější ukázat vůli a bojovnost. Vyhrávat zápasy tímhle stylem je hodně důležité. Věřím, že postupem času se propracujeme k nějakému jednoduššímu basketbalu, kdy nám také lépe půjde střelba z dálky. Zatím to musíme ubojovávat tímhle stylem, což se nám daří. Je potřeba v tom pokračovat i dál."

Vyhráli jsme 3 z posledních 4 zápasů, navíc Děčín zvítězil v Písku, což znamená, že 3 kola před koncem základní části máme na 8.-9. místě stejnou bilanci jako Sršni. Zvyšuje to naše odhodlání dotáhnout naši stíhací jízdu za skupinou A1 až do konce?
"Samozřejmě! Všichni vnímáme, že se nám daří dohánět to, co jsme poztráceli a všichni máme před sebou vidinu nadstavby ve skupině A1. To, že se nám podařilo dotáhnout Písek, je ale jen nějaký dílčí úspěch. My potřebujeme zvládnout další tři těžké zápasy, které jsou před námi, abychom to měli pod kontrolou a nemuseli jsme se spoléhat na výsledky nějakých dalších utkání."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti