12. 11. 2016

Vydřená výhra v koncovce

V dramatickém závěru pardubičtí basketbalisté uhájili tříbodové vítězství nad Opavou a první polovinu základní části NBL zakončili úspěšně.

11. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 87:84
(24:16, 31:29, 13:24, 19:15)

Body: Burnett 27, Autrey 20 (+8 as. +7 d.), Švrdlík 13, Wall 13, Potoček 10, Nečas 2 (+7 d. +6 as.), Škranc 2 - Gniadek 12, Dragoun 12, Zbránek 11, Kvapil 11, Šiřina 7 (+11 as.), Cvek 7, Blažek 7, Kouřil 6, Jurečka 6, Vlček 3, Bujnoch 2

Hráč utkání: Dominez Burnett
Diváků: 1115

V pardubickém týmu se vrátil do sestavy Dominez Burnett, a tak trenérům scházeli už jen Dušan Pandula s Lukášem Kotasem.

Když Beksa, v první půli skvěle trojkující (7/12!), vedla v 19. minutě po brejku zakončeném Dominezem Burnettem patnáctibodovým rozdílem (53:38), vypadalo to, že si kontrolovaně kráčí pro svoji devátou výhru v Kooperativa NBL. V první čtvrtině nasázela Opavě 24 a ve druhé dokonce 31 bodů! Jenže ve třetí části hry Slezané výrazně přidali na obranné polovině hřiště, tuto pasáž ovládli 24:13 (!) a o vítězi rozhodovala až koncovka.

"Po přestávce jsme se trošku zasekli," poznamenal pardubický kapitán Radek Nečas. "Přestali jsme hrát rychle dopředu, hráli jsme spíše postupný útok a to Opavě vyhovovalo," označil jednu z hlavních příčin vyrovnanější druhé půle.

V 27. minutě z rohu hřiště přesně zacílil Luděk Jurečka a hosté se z patnáctibodové ztráty dostali do dvoubodového vedení (stav 61:63). Pasáž mezi 21. a 28. minutou skončila 6:18!

Opava naposledy vedla po dvou úspěšných Kvapilových šestkách 3,5 minuty před koncem (77:79). Z následujícího postupného útoku však Lamb Autrey trefil trojku a od té chvíle už Beksa neprohrávala.

Definitivu však získala až v závěrečných sekundách. 17 sekund před koncem, po opavském time-outu, hosté bleskově využili aut zpoza koncové čáry a přitáhli se na rozdíl jediného bodu. Po pardubickém time-outu však faulovaný Jobi Wall s jistotou proměnil dva trestné hody a kvalitní obrannou prací už Beksa soupeři nedovolila skórovat.

Statistiky

Mužem utkání byl zvolen Dominez Burnett, jenž s výtečnou úspěšností nastřílel 27 bodů (dvojky 6/9, trojky 3/6, trestné hody 6/6). Dvacetibodovou hranici pokořil také další rozehrávač Lamb Autrey, jenž zaokrouhlil své konto na 20 bodů, navíc díky 8 asistencím a 7 doskokům atakoval triple-double (střelba z pole 6/11, trestné hody 6/7)! Jobi Wall rozjel zápas rychlými 9ti body a nakonec jich nastřádal 13 (trojky 2/3), stejně jako Kamil Švrdlík (z pole 6/8). Pátým dvouciferným střelcem vítězů byl Josef Potoček, jenž stihl všech svých 10 bodů v první půli.

Opavští měli kvartet střelců mezi 11 a 12 body. Ústředního dirigenta Jakuba Šiřinu - pravda, rozdal fantastických 11 asistencí! - pardubická obrana ustrážila na 7 bodech (z pole 3/8).