Upravit stránku
21. 10. 2023

Vydařené jubileum


Nádherný koncert, více než dvoucisícová návštěva, 60 tisíc Kč věnovaných Rozárce a suverénní jízda Beksy. Desátý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice se povedl na jedničku!

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. BC Geosan Kolín 86:61
(15:17, 24:15, 27:11, 20:18)

Na fantastickou úvodní část programu, v níž zazářili Komorní filharmonie Pardubice, sólistka Veronika Kaiserová a sbor ReBelcanco, navázala okulahodícím představením i Beksa. Pouze v první čtvrtině se občas dívala svému sokovi na záda, byť z nijak uctivé vzdálenosti, aby v té druhé převzala otěže zápasu pevně do svých rukou - a už je ani na chvíli nepustila!

Průběh utkání

Do konce prvního poločasu chyběly 3,5 minuty, když zápasový top-skórer Jamari Smith přitáhl kolínský tým do jednobodového kontaktu (stav 31:30). Záhy jsme se však 8 body za sebou poprvé v průběhu utkání odpoutali do výraznějšího trháku a ve třetí čtvrtině jsme se definitivně utrhli. Už tak velmi solidní defenzívu jsme ještě vylepšili, sami jsme přitom na útočné polovině hřiště neměli výraznější problémy a po dominantním představení jsme v této části hry navýšili rozdíl ve skóre až na 23 bodů! Po počátečních problémech s obranným doskokem - Geosan měl za úvodní 4 minuty zápasu 5 útočných doskoků! - jsme podkošový prostor zcela ovládli (konečný poměr doskoků zněl 55 - 38, poměr bodů z druhých šancí byl 19 - 4!!), necelých 8 minut před koncem zápasu jsme vedli o maximálních 27 bodů a zcela po zásluze jsme zkontrolovali čtvrtou ligovou výhru.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (asistent trenéra domácích):

"Rozhodující náskok jsme si vypracovali ve třetí čtvrtině, kterou jsme odehráli velice dobře. Po několika porážkách, které jsme utrpěli, věřím, že nás tento zápas může nastartovat. Vyhráli jsme velkým rozdílem a doufám, že takhle budeme pokračovat i v úterý proti Písku. Každé domácí vítězství nám hodně pomůže. Věřím, že všechny dobré věci, které jsme dnes dělali - chytrost v rozhodování v útoku, či pomáhání si v obraně - si přeneseme i do dalších utkání."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):

"Myslím si, že od 13.-14. minuty zápasu jsme začali lépe bránit, týmověji, a pak už jsme navázali na druhý poločas předchozího utkání v Olomouci. Takhle bychom měli pokračovat i dál: hrát týmovou obranu, týmově i v útoku. Od začátku jsme se snažili využít Joeyho Brunka, což se nám dařilo. V prvním poločase si dělal téměř co chtěl. Petráš hrál se 4 fauly, což nám určitě pomohlo, ale myslím, že celkově jsme se mohli opřít o dobrou klíčovou obranu, což bylo důležité."

Predrag Benáček (trenér hostů):

"Gratuluji Pardubicím, odehrály výborný druhý poločas. My jsme hlavně špatně bránili, dostali jsme hodně bodů. Už standardně se nám nepodařila třetí čtvrtina, která je pro nás velmi tragická, což se dneska opakovalo. Pardubice hrály dobře, ještě jednou jim gratuluji. Byly lepší na doskoku, bojovaly víc než my, chtěly víc zvítězit. Mrzí mě to, přijeli jsme to sem odehrál mnohem lépe, chtěli jsme Pardubice porazit, ale bohužel, výkon neodpovídal tomu, co jsme chtěli."

Adam Goga (hráč hostů):

"Musím pogratulovat domácímu týmu, který se dnes po šňůře horších zápasů, kdy po kvalifikaci do evropského poháru třikrát v řadě v lize prohrál, vzchopil. Měli týden volno, my jsme ve středu hráli Alpe Adria Cupu a byli jsme takoví... Bez energie. Celkově atmosféra, kdy hrajeme po koncertu filharmonie, je náročnější na koncentraci, ale nechci se na to vymlouvat. Hráli jsme velmi špatně, jak v obraně, tak v útoku, 61 bodů je žákovský výkon, to musíme zlepšit. Od nás to byl nejhorší zápas sezony. Musíme to hodit za hlavu a do dalších zápasů jít s úplně jiným přístupem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti