Upravit stránku
14. 10. 2019

Vstupujeme do AAC


Na palubovce rakouského Klosterneuburgu vstoupí pardubičtí basketbalisté do letošního ročníku Alpe Adria Cupu. Pro Beksu půjde o premiéru v tomto evropském poháru.

1. KOLO ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

Dukes Klosterneuburg vs. BK JIP Pardubice
(středa 16. 10. v 18 hodin)

Oba týmy mají za sebou shodně tři utkání ve svých národních soutěžích.

Beksa uspěla dvakrát, když po úvodní porážce v Nymburku stoprocentně využila výhody domácího prostředí a deklasovala jak ve středu Ostravu (o 31 bodů), tak v sobotu Brno (o 26 bodů). Klosterneuburg zatím sbírá v rakouské lize pouze vítězství a s bilancí 3/0 se dělí o první místo s Gmundenem. O víkendu porazil ve své hale Kapfenberg 70:60, přičemž nejlepšími střelci našeho soupeře byli Predrag Miletič (20 bodů), Ami Lakoju (13 bodů + 10 doskoků) a Benedikt Danek (12 bodů + 5 asistencí).

Narozdíl od nás už Klosterneuburg odehrál i jeden zápas v Alpe Adria Cupu.

V domácím prostředí srdnatě vzdoroval polským Gliwicím a nakonec zaostal o pouhé 4 body (66:70, nejvíce bodů Klosterneuburgu: Bavčič 14, Greimeister 12, Amineye 11...). "Klosterneuburg v rakouské lize dosud neprohrál a v Aple Adria Cupu prohrál jen těsně s Gliwicemi, což je silný soupeř. Nečeká nás tedy nic lehkého, ale jedeme vyhrát," zdůraznil asistent pardubického trenéra Adam Konvalinka.

V úvodu sezony má rakouský tým dva jednoznačné ofenzivní lídry. Top-skórerem Klosterneuburgu je zkušený, pětatřicetiletý srbský shooting guard Predrag Miletič s ligovým průměrem 19 bodů na zápas, bosenský pivot Edin Bavčič zapisuje v rakouské nejvyšší soutěži 16 bodů. "Oba dva jsou vynikající střelci z dlouhé vzdálenosti," řekl dále Konvalinka. Statistiky mu dávají zapravdu: první jmenovaný má aktuální úspěšnost tříbodové střelby 44,4% (4/9), druhý dokonce 53,8% (7/13).

Jaké faktory budou podle pardubického asistenta klíčové pro příznivý vývoj i výsledek utkání? "Pro nás se jedná o první utkání v evropském poháru, zároveň si díky tomu udržíme zápasový rytmus středa - sobota. Určitě se opět chceme prezentovat kolektivním výkonem, podpořeným vysokým počtem asistencí, což nás zdobilo v předchozích dvou domácích utkáních v Kooperativa NBL," připomněl Konvalinka 29, resp. 30 asistencí z nedávných ligových duelů proti Ostravě a Brnu, které Beksa suverénně přehrála. "Největší oříšek pro nás naopak bude doskok, s ohledem na výšku soupeřových hráčů," doplnil Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti