Upravit stránku
02. 11. 2020

Vracíme se do haly


Profesionální sportovci se dočkali. Sportovní kolektivy i individuální sportovci se od středy 4. 11. budou moci připravovat v halách, nikoli jen venku jako doposud. 

Beksa odehrála své poslední utkání v Kooperativa NBL před koronapauzou v sobotu 10. 10. v Nymburku.

V následujícím období se (nejen) profesionální sport v Česku zastavil. A nešlo jen o soutěžní utkání. Nejprve se sportovci směli připravovat na výkon svého povolání jen venku v méně početných skupinkách, poté se nesmělo trénovat vůbec, aby záhy profesionálním sportovcům bylo umožněno trénovat pohromadě, leč pouze venku. Pardubičtí basketbalisté tak využívali několik míst v okolí tréninkové haly Dukla, ovšem basketbalový míč měli v ruce jen velmi sporadicky...

Až pondělní večerní vyhlášení vše zásadně mění. "Profesionální sport v Česku se zase rozbíhá, smí se obnovit soutěže, pokud splní přísné hygienické podmínky. Současně se hráči i další sportovci budou od středy moci připravovat v alách, nikoli jen venku jako doposud," schválila Vláda ČR.

Od středy se tedy Beksa přesouvá do haly. "Je to samozřejmě obrovsky povzbuzující zpráva pro celý klub. Kluci se nemůžou dočkat, až se vrátí do haly, protože běhání venku už mají dost," předeslal generální manažer Martin Marek. "Od středečního rána opět spustíme basketbalovou přípravu uvnitř." O znovuobnovení Kooperativa NBL se bude jednat v tomto týdnu. "S vedením soutěže a s ostatními kluby budeme jednat o pokračováním letošního ročníku Kooperativa NBL. Na čvrtek na ráno je svolaná videokonference Asociace ligových klubů, věřím, že se vše konkrétně posune," doplnil Martin Marek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti