Upravit stránku
14. 04. 2023

Vnímám, jak všichni drží pospolu


Domácí premiéru jako hrom má za sebou americký rozehrávač DeMarco Dickerson. K cennému triumfu nad Nymburkem, jímž jsme si definitivně zajistili vstup do play-off ze 4. místa, přispěl 28 body a 4 asistencemi!

DeMarco, jaké pocity se v tobě mísily po tvojí domácí premiéře v dresu Beksy?
"Jen pozitivní! V první řadě jsem samozřejmě moc rád, že jsme vyhráli. Myslím si, že to byla zasloužená výhra, a hlavně týmová výhra!!! Je skvělé, že jsme zakončili nadstavbovou část takovýmto výkonem i výsledkem a do play-off si poneseme tento pocit."

Co jsi říkal na atmosféru ve Sportovní hale Dašická?
"Přišlo hodně fanoušků a vytvořili opravdu hlučnou atmosféru. Já jsem na ni zvyklý, protože v Maďarsku i ve Švédsku, kde jsem hrál, to bylo podobné, navíc jsem z Detroitu, kde se také hodně fandí. (pousmál se) Každopádně jsem byl nadšený a těším se na další zápasy!"

Porazili jsme vítěze dlouhodobé části Kooperativa NBL. Našel bys jeden faktor, který měl zásadní vliv na náš triumf?
"Rozhodla naše týmovost, jednoznačně. Hráli jsme prostě dobře jako tým. V útoku jsme si dobře půjčovali míč, měli jsme spoustu asistencí... Zápas můžu hodnotit velice pozitivně."

V Bekse jsi teprve několik dní, už sis alespoň částečně zvykl na nové prostředí?
"Samozřejmě je to těžké, všechno je hodně rychlé. Přišel jsem na konci sezony, všichni ostatní v týmu už se velmi dobře znají, vědí o svých spoluhráčích vše. Musím se přiznat, že se pořád ještě učím jména mých spoluhráčů. (znovu se pousmál) Výhodou je, že z Edmontonu znám Davida Pekárka. Celkově můžu říct, že týmová chemie funguje skvěle. Vnímám, jak všichni drží pospolu, což je něco, co si přeje každý hráč i trenér. Tým mě přijal výborně. A co se týče mě osobně, věřím, že tréninky, které nás čekají do začátku play-off, mi pomůžou k tomu, abych se do toho dostal ještě víc."

Za týden vstoupíme úvodními čtvrfinálovými zápasy proti Ústí n. L. do play-off. Jak se ty osobně těšíš na vrchol sezony?
"Těším se  moc! Pro mě to bude teprve druhé play-off v profesionální kariéře, takže jsem opravdu natěšený. Proti Ústí jsem ještě nehrál, ale slyšel jsem, že mají velmi dobrý tým. V každém případě se porveme o postup do semifinále. Vím, že Pardubice už dlouho neměly ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí, ale když ji měly naposledy, získaly medaili. A právě to je náš cíl: hrát co nejlépe a dojít co nejdál!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti