Upravit stránku
26. 07. 2020

Vividbooks partnerem mládeže


TISKOVÁ ZPRÁVA - Generálním partnerem pardubického mládežnického basketbalu jsou nově chytré učebnice VIVIDBOOKS.

Basketbalový klub Pardubice, z.s. vstoupí do sezóny 2020/2021 s novým generálním partnerem. Ve všech mládežnických soutěžích od minižáků až po 1. ligu mužů bude „Beksa“ vystupovat pod názvem BK VIVIDBOOKS Pardubice.

VIVIDBOOKS je nová online knihovna vědomostí, se kterou školní předměty ožívají před očima. Jednotlivé učebnice Vividbooks jsou vyvíjeny pro práci s rozšířenou realitou (AR) a dokáží tak představit Fyziku a další školní předměty srozumitelně a zábavně pomocí aplikace na chytrých zařízeních a tištěných pracovních listů. Cílem české společnosti je tuto didaktickou knihovnu připravit tak, aby ji mohli využívat jak učitelé ve školách, tak i rodiče během výuky doma, a to nejen v čechách, ale i v zahraničí.

Náš přístup podporuje kreativní a aktivní učení, které má mnohem lepší výsledky proti běžnému memorování suchých vzorečků a strohých, odborně popsaných principů,“ vysvětluje grafický designer Vítek Škop, zakladatel společnosti. V knihovně Vividbooks nyní najdete Fyziku pro sedmou a osmou třídu, konkrétně kapitoly - Síly, Kapaliny a plyny, Optika a Energie. A v přípravě jsou další předměty jako Přírodopis a Chemie.

Máme velkou radost, že můžeme na jednom hracím poli propojit vzdělání a sport. Basketbal, to je vlastně samá fyzika, znát dráhu míče, úhel odrazu a dopadu, vloženou energii, rychlost, nebo odhadnout akci a reakci, to je alfa a omega toho, co se na hřišti odehrává. Věřím, že díky pohyblivým úlohám od Vividbooks, se mladým sportovcům podaří porozumět nejen hře, ale i fyzikálním jevům za ní  a když neskončí v NBA, mohou zkusit MATFYZ. Já osobně jsem moc rád, že budeme VIVIDBOOKS prezentovat na dresech pardubické Beksy, která je v mládežnických kategoriích dlouhodobě velmi úspěšná,“ dodává s úsměvem Jindřich Horák, investor společnosti VIVIDBOOKS.

“Jsme velice rádi za toto partnerství, které jde velmi dobře dohromady s vizí našeho klubu. Naším cílem je vytvářet zdravé konkurenční prostředí, které formuje úspěšné a silné osobnosti ve sportovním, pracovním a osobním životě. Jako klub uděláme maximum proto, aby nová éra pod hlavičkou VIVIDBOOKS byla přinejmenším stejně tak úspěšná jako ta předchozí,” uvedl Tomáš Urban, manažer mládežnického klubu.

BK VIVIDBOKS ponese na dresech nové logo, které prošlo redesignem Víta Škopa a zmíněné pracovní listy s úlohami VIVIDBOOKS budou zdobit lavice na tribunách místní haly.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti