15. 02. 2023

Vítězný vstup do nadstavby

Parádním výkonem a nesmírně cenným vítězstvím o 16 bodů nad rozjetou ústeckou SLUNETOU vstoupili pardubičtí basketbalisté do nadstavbové části Kooperativa NBL.

3. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 90:74
(23:24, 26:10, 18:21, 23:19)

Dlouhých 11 zápasů trvající ligovou vítěznou šňůru ústeckého týmu utnula až Beksa!

Po vyrovnané první čtvrtině jsme zcela ovládli druhou část hry, v níž jsme nakročili k pozdějšímu přesvědčivému vítězství. Nerodilo se však lehce, neboť sebevědomá SLUNETA se na přelomu posledních dvou čtvrtin dokázala obdivuhodně vyhrabat z dvacetibodové propasti a 7 minut před koncem se přitáhla na rozdíl pouhých 5 bodů. V kritických okamžicích jsme dokázali opakovaně dopravit míč do velezkušených rukou Roberta Rikiće, jenž nám 6 body v řadě vrátil dvouciferný náskok a především klid. "Za výhru jsme nesmírně rádi. Přesně takhle se chceme prezentovat ve skupině A1," radoval se asistent trenéra Vanja Miljković nejen z vítězství, ale i z předvedeného výkonu.

První čtvrtina byla oboustranně velmi ofenzivní (celkem v ní padlo 47 bodů), ovšem ani jeden tým si nevypracoval vyšší než 4bodové vedení. Druhá část hry nám vyšla naprosto fantasticky. Přitáhli jsme šrouby na obranné polovině hřiště a v útoku se nám opakovaně dařilo atakovat vnitřní prostor SLUNETY, v čemž vynikal zejména nekompromisní nájezdník Petr Šafarčík, jenž mezi 11. a 19. minutou nasypal soupeři 12 bodů - o 2 více, než kolik jich všichni ústečtí hráči nastřádali za celou druhou čtvrtinu!!! Vedli jsme o 15 bodů i přesto, že jsme trefili jednu jedinou trojku. "Do zápasu jsme velmi dobře vstoupili, hráli jsme s velkou energií," pochválil celý tým Vanja Miljković. "Stejně dobrý vstup jsme měli i do druhého poločasu," poukázal na vydařený start do třetí části hry.

Rozdíl ve skóre jsme postupně zaokrouhlili až na rovných 20 bodů (13 minut před koncem 67:47) a zdálo se, že jsme hostům definitivně ukázali záda. Jenže všechno bylo jinak. Zejména ofenzivní výpadek (mezi 28. a 33. minutou jsme minuli 8 střel v řadě a ztratili 3 míče) zapříčinil, že jsme tento úsek prohráli 0:15 (!!) a 7 minut před koncem úspěšně trojkující Kristopher Martin přitáhl svůj tým na rozdíl pouhých 5 bodů! Složitou situaci jsme však dokázali ustát. Třikrát za sebou jsme v útoku dopravili míč k Robertu Rikićovi a zkušený pivot třikrát v řadě skóroval, a když poté Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem pomohli natáhnout naši šňůru na 16:6, vstupovali jsme do závěrečné tříminutovky s 15bodovým polštářem.

"Je škoda, že na přelomu posledních dvou čtvrtin jsme polevili, hráči byli možná trošku nervózní a dělali drobné chyby v obraně i v útoku. Celkově ale můžeme být spokojeni, jsme hodně rádi, že jsme po dvou nepovedených pohárových čtvrtfinálových zápasech vstoupili do nadstavbové části ligy úspěšně," diplnil asistent Vanja Miljković. Křídelník David Pekárek hodnotil vítězný duel podobně. "Do zápasu jsme vstoupili výborně. Od první minuty jsme hráli s velkou energií a to jsme udrželi i dál, až na výpadek na konci třetí čtvrtiny. Jsme opravdu moc rádi, že jsme tenhle zápas zvládli," řekl Peky, jenž navzdory desetidennímu tréninkovému výpadku odehrál 23 minut a zaznamenal 11 bodů + 5 doskoků! "Co se týče mě osobně, úplně skvěle se necítím, vzhledem k tomu, že jsem se od minulého zápasu s Ústím až doteď pořádně nepohnul. Hlavní ale je, že jsme tenhle zápas zvládli jako tým, to je super."

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.