02. 01. 2016

Vítězný vstup do roku 2016

Sedmnáctibodovou šňůrou na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny pardubičtí basketbalisté rozhodli zápas s Jindřichovým Hradcem a do roku 2016 tak vstoupili úspěšně.

22. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Lions Jindřichův Hradec 86:65
(23:16, 17:21, 22:14, 24:14)

Body: Pandula 27, Nečas 12, Wall 11, Půlpán 8, Švrdlík 6, Škranc 6, Kohout 6, Kotas 5, Potoček 3, Šoukal 2 - Nofflet 16, Stegbauer 13, Lamar 13, Vošlajer 8, P. Novák 6, Šoula 3, White 2, Hanuš 2, Zuzák 2

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 1116

Již v prvním poločase se nám podařilo výrazněji odskočit, zejména zásluhou velké aktivity na útočném doskoku: v úvodní čtvrtině jsme získali pod jindřichohradeckým košem neuvěřitelných 11 míčů, ve 14. minutě jsme měli v kolonce útočných doskoků číslo 13 - Lions měli v té chvíli jen 6 obranných doskoků!

To se příznivě projevovalo na průběžném stavu. V polovině 8. minuty jsme vedli 21:13, v 16. minutě, po tříbodové akci Radka Nečase, třech přesných šestkách Dušana Panduly a trojce Viktora Půlpána (šňůra 9:0) dokonce 40:24. Do druhé půle jsme si ale nesli pouze tříbodový náskok, neboť závěrečnou pasáž první půle jsme prohráli 0:13!

Ještě v 27. minutě se hosté drželi na dostřel jediného koše (54:51), ovšem pak jsme si výrazně pomohli přesnou střelbou z dálky, byť do té chvíle jsme měli velmi špatnou trojkovou bilanci 3/17. V rychlém sledu se trefili zpoza tříbodové linie Jobi Wall (dvakrát), Dušan Pandula a Lukáš Kotas, pasáž mezi 28. a 34. minutou jsme ovládli šňůrou 17:0 (!) a utkání jsme dostali definitivně pod kontrolu.

Dušan Pandula zazářil 27 body a 9 asistencemi (dvojky 8/13, trojky 2/5, trestné hody 5/7).