16. 10. 2019

Vítězný pohárový start

Skvěle! Beksa má za sebou povedený vstup do letošního ročníku Alpe Adria Cupu. Při své premiéře v tomto evropském poháru složila rakouský Klosterneuburg o 13 bodů.

1. KOLO ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK Dukes Klosterneuburg vs. BK JIP Pardubice 67:80
(16:23, 20:21, 15:19, 16:17)

Prohrávali jsme jen v úvodních třech minutách, nejvíce o 4 body. Jakmile jsme se dostali před soupeře, už jsme jej ani jednou nepustili před sebe. Zápas definitivně zavřel Ondřej Kohout v polovině čtvrté čtvrtiny, kdy nasypal do koše Klosterneuburgu 8 bodů v řadě a zvýraznil náš náskok na 17 bodů. "Připravovali jsme se na to, že domácí hráči jsou celkem vysocí, hodně míčů se snaží tlačit pod koš. Párkrát se jim to podařilo, ale myslím, že jsme to celkem uhlídali," hodnotil utkání pivot Kamil Švrdlík. Vyzvedl také naši útočnou hru. "Dobře jsme hýbali míčem, viděli jsme se, vytvářeli jsme si dobré pozice - hlavně v první půlce, kdy jsme si vybudovali náskok, který se nám pak dařilo i navyšovat."

Mezi 3. a 9. minutou jsme se trefili hned pětkrát zpoza tříbodového oblouku (Ondřej Kohout 2, Viktor Půlpán, David Škranc a Ozren Pavlovič po 1) a otočili jsme zprvu nepříznivý stav na 16:23. V 12. minutě Ozren Pavlovič dvěma úspěšnými trestnými hody poprvé navýšil rozdíl na dvouciferný (18:28), v průběhu první půle jsme pak nejvýrazněji vedli v 19. minutě (32:44). Dařilo se nám minimalizovat vlastní ztráty (4), naopak ze ztrát domácích hráčů jsme do přestávky vytěžili 15 bodů.

Zkraje druhého poločasu se blýskli tříbodovými akcemi Tomáš Vyoral (koš s faulem) a Ozren Pavlovič (trojka), kteří posunuli průběžné skóre na 38:52, stejný rozdíl platil i v poslední minutě třetí čtvrtiny po dopichu Davida Škrance (49:63) a v 32. minutě po dvojce Tomáše Vyorala (51:65). Zápas jsme definitivně rozhodli v polovině poslední čtvrtiny, kdy Ondřej Kohout nejprve trefil dlouhou dvojku a chvíli poté tentýž hráč dvakrát úspěšně trojkoval na 57:75. Dvě minuty před koncem Ozren Pavlovič zvýraznil rozdíl na maximálních 19 bodů (61:80) a mohli jsme hrát zcela kontrolovanou koncovku. "Myslím, že dovolit soupeři ve venkovním utkání jen 67 bodů je dobré. Samozřejmě, že v naší hře byly chyby, ale celkově jsme odehráli celkem dobrý zápas," řekl dále Kamil Švrdlík.

Autor dvanácti bodů sváděl pod košem hodně fyzické souboje s mohutnými pivoty rakouského týmu. "Byl to takový atypický styl, s kterým se v naší lize nepotkáme, dalo by se říci, že to bylo jako před 15 lety," pousmál se Kamil a s úsměvem dodal: "Byli celkem silní, takže tam bylo hodně vzpírání."

Ondřej Kohout proměnil všechny čtyři tříbodové pokusy a s 16 body byl top-skórerem vítězného týmu. Dvouciferný počet bodů zapsali ještě Tomáš Vyoral (15, trojky 3/6), Kamil Švrdlík (12, z pole 6/7) a Ozren Pavlovič (12, trojky 2/4). Celkem jsme proměnili 12 trojek z 30 pokusů (úspěšnost 40%), hodně nám pomohly body hráčů z lavičky (poměr bodů náhradníků byl 20 - 41).

Již v sobotu nás čeká další domácí utkání v Kooperativa NBL, ve Sportovní hale Dašická vyzveme BK Olomoucko (17:30).

Vstupenky na tento zápas můžete zakoupit přes internet zde.