Upravit stránku
28. 12. 2016

Vítězné drama po skvělém koncertu


Téměř 4,5 tisíce diváků si užilo v Tipsport aréně skvělý večer s dramatickým koncem: Beksa přetlačila houževnatou Ostravu o dva body. (DOPLNĚNA FOTOGALERIE)

17. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 84:82
(17:18, 23:21, 26:26, 18:17)

Body: Wall 20, Švrdlík 13, Škranc 12, Burnett 11, Nečas 9 (+11 d.), Půlpán 7, Kotas 5, Kohout 5, Autrey 2 - Painter 23 (+13 d.), Guercy 15 (+9 as.), Mays 14, Bratčenkov 13, Smith 11, Riewer 2, Klímek 2, Leczo 2

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 4380

Ještě dříve, než Dominez Burnett rozsekl svými dvěma úspěšnými šestkami dramatickou koncovku, rozehrála svůj koncert Komorní filharmonie Pardubice, jejíž slavné filmové melodie mnohokrát roztleskaly skvěle zaplněné hlediště Tipsport arény. Záhy bývalí pardubičtí hráči a trenéři pokřtili knihu k 60. výročí založení pardubického klubu...

Průběh utkání

Zápas, v němž ani jeden tým nevedl výraznějším než 7bodovým rozdílem, rozhodl 3,5 sekundy před koncem Dominez Burnett. Přitom v koncovce měla mnohem výhodnější pozici Ostrava, která 22 sekund před koncem byla vpředu o 2 body a i po rychlém Burnettově vyrovnání měla k dispozici poslední útok. Jenže Bratčenkov ztratil míč, do protiútoku se řítila trojice hráčů Beksy a jediný ostravský obránce fauloval...

V první čtvrtině jsme po sedmibodové šňůře vedli 10:5, zkraje druhé části hry naopak Ostrava otočila na 19:23. Podobně se oba týmy přetahovaly téměř po celé utkání: Beksa byla vpředu nejvýše o 7 bodů, Nová huť o 5.

Na přelomu posledních dvou částí hry jsme nastříleli 9 bodů v řadě a vedli jsme 71:65 a 6,5 minuty před koncem dokonce 76:69, ovšem k rozhodujícímu trháku jsme se nenadechli. Ostrava po time-outu vyrovnala sedmi body v řadě na 76:76 a hrála se napínavá koncovka.

Pouhých 24 sekund před koncem Max Guercy trojkoval na 80:82... Domácí kouč Levell Sanders reagoval oddychovým časem a bezprostředně po návratu na palubovku Radek Nečas skvělým pasem vyzval ke skórování Domineze Burnetta.

Ostravští měli k dispozici potenciálně poslední střelu, jenže zaváhali: Guercy ve složité situaci minul a přesilovou situaci Beksy vyřešil faulem Mays, a protože Dominez Burnett zachoval chladnou hlavu, definitivně rozhodl o cenném vítězství svého týmu. "Od začátku zápasu nám chyběla energie. Neustále jsem se při  time-outech snažil najít v hráčích nějakou energii, ale nedařilo se nám to," předeslal pardubický kouč Levell Sanders.

"Na konci rozhodlo, že jsme byli schopni ubránit několik útoků.  Byl to vyrovnaný zápas. Velmi dobře jsme zahráli akci po time-outu, díky které jsme vyrovnali. Pak Ostrava nedokázala vystřelit a my jsme byli schopni rychle zaútočit, získat faul a rozhodnout," doplnil trenér Beksy.

Více ohlasů si můžete přečíst zde: Super prostředí

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti