Upravit stránku
24. 04. 2017

Viktor, Radek a Kamil


Ohlédnutí za čtvrtfinálovou sérií mezi Beksou a Svitavami s rozehrávačem Viktorem Půlpánem a podkošovými hráči Radkem Nečasem a Kamilem Švrdlíkem.

Viktor Půlpán

Před startem série se hodně mluvilo o Romanu Markovi, který má zásadní vliv na hru svého týmu? Prozraď, s jakou strategií jsme vstupovali do čtvrtfinále, pokud jde o obranu tohoto hráče?
"Chtěli jsme ho co nejvíce přitlačit. Věděli jsme, že právě on tvoří skoro všechno, takže bylo jasné, že na něj budeme vyvíjet velký tlak. Bránil jsem ho já, Koty, Lamb, Dominez, Šutys ho často přebíral... Bylo nás na něj spousta (pousmál se). Myslím si, že toho má po pěti zápasech plné kecky, protože pokaždé odehrál kolem 30 minut. Až na první zápas ve Svitavách, kdy tlak na něj nebyl tak velký, jsme po něm "jezdili" a neměl to jednoduché."

Zastavme se krátce právě u období mezi zápasy číslo 3 a 4. Ve třetím duelu, jak jsi sám zmínil, nebyl tlak na Romana Marka až tak enormní. Hovořil s vámi o tom kouč Sanders před utkáním číslo 4?
"Ano, Ell nám zdůrazňoval, že jsme nebránili tak, jako v prvních dvou zápasech doma, a netýkalo se to jenom obrany Romana. Do čtvrtého zápasu jsme zase vstoupili tak, že jsme mu nic nenechali a bylo to vidět, oni si díky tomu nebyli schopni nic vytvořit, protože skoro všechno tvoří Roman. Řekl bych, že kromě třetího zápasu jsme ho v celé sérii do ničeho moc nepouštěli."

Druhý rozehrávač Bryan Smithson byl pro nás trošku neznámou, neboť v základní fázi sezony ještě ve Svitavách nepůsobil. V prvním utkání nám dal 15 bodů, ovšem poté už se tolik neprosazoval. Pomohla nám v dalším průběhu série prvotní osobní zkušenost s jeho hrou?
"Před začátkem série jsme ho viděli na videu, byli jsme na něj připraveni, ale je pravda, že až tolik jsme ho neznali. V prvním zápase jsme občas při jeho bránění udělali chybu, že jsme šli spodem pod clonou a on to trestal střelami hned za clonou, které dával, ale postupem času jsme se z toho poučili a myslím, že v dalších zápasech už jsme ho pokryli dobře. Celkově si myslím, že právě pokrytí svitavských rozehrávačů bylo pro celou sérii rozhodující."

Utkání číslo 5 sledovalo 1500 diváků, v hale panovala neskutečná atmosféra. Jak se ti hrálo v takovéto dechberoucí kulise?
"Bylo to skvělé! Fanoušci byli výborní, a neplatilo to jenom o posledním utkání, ale o všech v celé sérii v Pardubicích i ve Svitavách. Pro všechny hráče je něco neskutečného hrát v takové atmosféře, hrálo se v ní fakt výborně!"

Radek Nečas

Jaký faktor bys označil za klíčový nejen v pátém utkání, ale v celé sérii?
"V celé sérii platilo, že naši perimetroví hráči vytvořili na jejich rozehrávače neskutečný tlak a hodně jim znepříjemnili hru, navíc je unavili. Tím pádem, i když se třeba zápas tahal, my jsme věděli, že postupem času budeme mít víc sil, protože jsme na těchto pozicích točili více hráčů než Svitavy."

U Turů se nejvýrazněji prosazoval pivot Hunter Mickelson. Zejména v úvodu série hodně využíval zadních clon a skóroval snadné koše, což už se v Zápasech 4 a 5 neopakovalo. Co jsme změnili?
"Myslím si, že jsme se na to připravili my a také oni. My jsme tyto situace chtěli nějakým způsobem bránit, což oni pak z videa viděli, takže v posledních dvou zápasech už do těch zadních clon ani tolik nechodili a spíš se snažili uvolnit křídelního hráče. Celkově si myslím, že po prvních dvou zápasech už jsme to zvládali docela solidně."

Jak sis užil poslední čtvrtfinálový duel hraný před 1500 fanoušky?
"Musím říct, že když byly nějaké tři čtyři minuty do konce, tak jsem Jobimu říkal, že tady je fantastická atmosféra. Podívali jsme se za sebe, viděli jsme plná místa na stání, hala byla zaplněná až po strop. Je to jenom dobře, protože lidi vytvořili neskutečnou atmosféru."

Kamil Švrdlík

První čtvrtinu pátého utkání jsme ovládli o 12 bodů. Chtěli jsme se maximálně zkoncentrovat na začátek, abychom zlomili odhodlání Turů ještě protáhnout čtvrtfinálovou sérii?
"K zápasu jsme přistoupili hodně odpovědně, nechtěli jsme nechat Svitavy dostat do zápasu, jako se to stalo párkrát předtím v sérii, kdy začaly cítit, že s námi můžou hrát. Tentokrát jsme náskok rychle natáhli na 15 bodů a s takovým vedením v zádech se samozřejmě hraje mnohem lépe."

Brett Roseboro nastřílel v sobotu 23 bodů, ale jinak jsme nenechali žádného svitavského hráče, aby se dostal do útočné pohody. Nakolik to bylo důležité pro optimální vývoj Zápasu 5?
"V celé sérii dával body Mickelson, ale jinak se nikomu nějak extrémně nedařilo. My jsme věděli, že jestli si jeden hráč dá svých 17, 20 bodů, tak nás to nijak nepoškodí, jeden hráč to nevyhraje. Soustředili jsme se na to, aby se svitavští hráči nerozstříleli z tříbodové vzdálenosti, což oni umějí, a řekl bych, že jejich nejnebezpečnější hráče - Romana Marka, Pavla Slezáka - jsme v celé sérii pokryli, což rozhodlo."

Byť poslední utkání skončilo téměř o 30 bodů, celkově to byla velice kvalitní série. Lze to brát pozitivně pro další pokračování play-off, že jsme ve čtvrtfinále nehráli jednoduchá utkání?
"Celá série se hrála v tempu, které jsme ze začátku série nastolili hlavně my a Svitavy se musely našemu tempu přizpůsobovat. Věděli jsme, že svitavský tým hodně posílil, má svoji kvalitu - myslím si, že kdyby hrál v tomto složení celou sezonu, tak nebyl na 7. místě, ale ve skupině A1. Byla to těžká série, jsme rádi, že jsme ji zvládli a teď se těšíme na další."

I tebe se zeptám, jak sis užil páté utkání v báječné atmosféře?
"Neuvěřitelné, neuvěřitelné. Jediný problém byl v tom, že se nám na hřišti hůře komunikovalo (pousmál se), ale samozřejmě jsme moc rádi, že diváci chodí a fandí. Byla to parádní atmosféra, na hřišti nebylo slyšet na 2 metry, ale takhle je to super. Věříme, že lidi takto budou chodit dál."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti