Upravit stránku
22. 04. 2020

Viktor Půlpán nejlepším obráncem ligy


Viktor Půlpán byl v anketě Hvězdy Kooperativa NBL zvolen nejlepším obráncem ligy. V hlasování kapitánů, trenérů a manažerů všech klubů obhájil své prvenství z předchozí sezony.

Viktor Půlpán odehrál v uplynulé sezoně 31 zápasů: 25 v Kooperativa NBL a 6 v Alpe Adria Cupu. Na palubovce v nich strávil celkem 965 minut, což činilo průměr 31,1 minuty na zápas. Na obranné polovině hřiště standardně odváděl vynikající práci, leč prosazoval se i v útočné fázi, o čemž svědčí i skutečnost, že poprvé v kariéře si v ligové soutěži udržel dvouciferný bodový průměr (10,4 bodu + 6,2 asistence na zápas).

Podruhé v řadě jsi byl zvolen nejlepším obráncem ligy. Co pro tebe toto ocenění znamená?
"Chtěl bych říct, že si ho moc vážím. Jsem rád, že se mi povedlo tuhle pozici obhájit, je to pro mě další motivace do budoucna: pokusit se obhajovat cenu pro nejlepšího obránce i v dalších letech."

Kdybys měl vybrat nejlepšího ligového obránce ty, koho bys zvolil?
"Vybral bych Zacha Hankinse z Nymburka, hlavně kvůli jeho citu pro blok, obranný doskok a celkově orientaci v obraně. Z Čechů bych zvolil Rosťu Dragouna z Opavy, protože jsem sám poznal, jak těžké je proti němu hrát, když dostal za úkol bránit výhradně mě."

Dokážeš říci, kteří hráči v NBL se ti nejhůře brání?
"Asi Vojta Hruban a Jarda Bohačík z Nymburka, nebo náš bývalý spoluhráč Lamb Autrey z Děčína. Všichni jsou totiž skvělí střelci a zároveň mají velice dobrou hru do koše v situacích 1 na 1. Zápasy proti nim byly pro mě osobně jedny z nejtěžších."

Jak jsi byl celkově spokojen se svými výkony v předčasně ukončené sezoně?
"Dá se říci, že jsem byl částečně spokojen. V obranné fázi jsem, myslím, splnil to, co se ode mne očekávalo, i já sám jsem měl z obranné části mé hry dobrý pocit. V útoku mám stále nějaké rezervy a na nich se samozřejmě snažím dál pracovat."

Pokud se podíváme na naši týmovou obranu, zlepšovala se v průběhu sezony?
"Určitě se během sezony zlepšovala, hlavně celková komunikace. Náš přístup k obraně byl zápas od zápasu lepší. I tak ale bylo a bude spousta prostoru pro zlepšení. Některé zápasy jsme bohužel prohráli, nebo byly zbytečně vyrovnané, právě kvůli nekoncentrovanosti v obranné fázi."

Ken Scalabroni, trenér Beksy:

"Gratuluji Viktorovi k tomu, že byl zvolen nejlepším obráncem NBL. Jeho schopnost bránit na vysoké úrovni byla hlavním stavebním kamenem naší týmové obranné hry. Byl nesmírně důležitý při našich úspěšných zápasech v Kooperativa NBL i Alpe Adria Cupu, všichni jsme na něj hrdí."

Výsledky ankety Hvězdy Kooperativa NBL 2019/2020

MVP: Jakub Šiřina (BK Opava)

Kouč: Petr Czudek (BK Opava)

Obránce: Viktor Půlpán (BK JIP Padubice)

Hráč s největším zlepšením: Radek Farský (mmcité1 Basket Brno)

Nejlepší pětka: Jakub Šiřina (BK Opava), Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík, Zachary Hankins (všichni ERA Basketball Nymburk), Pavel Houška (SLUNETA Ústí)

Nejlepší česká pětka: Jakub Šiřina (BK Opava), Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík (oba ERA Basketball Nymburk), Pavel Houška (SLUNETA Ústí), Václav Bujnoch (BK Opava)

Nejlepší zahraniční pětka: Eugene Crandall (DEKSTONE Tuři Svitavy), Malik Morgan (BK Olomoucko), Raheem Appleby (USK Praha), Sean O´Brien (DEKSTONE Tuři Svitavy), Zachary Hankins (ERA Basketball Nymburk)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti