Upravit stránku
02. 11. 2016

Viktor a Radek po triumfu


Druhé vítězství ve FIBA Europe Cupu získali pardubičtí basketbalisté na palubovce BC Šiauliai. Utkání hodnotili Viktor Půlpán a kapitán Radek Nečas.
Viktor Půlpán

O pozitivech utkání v Šiauliai:
"Pozitivní je, že jsme dokázali zvítězit takovým rozdílem. Po většinu zápasu jsme hráli dobře, hlavně ve 3. čtvrtině, kdy jsme natáhli naše vedení na 20 bodů. Pak jsme sice trošku polevili, ale dokázali jsme se do toho zase dostat. Další pozitivum je, že si zahráli všichni, že i my, mladí hráči, jsme dostali hodně minut, jsou to pro nás cenné zkušenosti."

O dalších vyhlídkách Beksy ve FIBA Europe Cupu:
"Ještě máme ve FIBA Europe Cupu dva zápasy venku a jeden doma, takže to bude těžší, hrát s Minskem a APOELem venku. I tak si myslím, že máme dobré šance na postup ze skupiny, protože doma jsme s oběma těmito soupeři hráli dobře, byly to těsná výhra a těsná porážka. Na oby týmy máme i venku."

Radek Nečas

O pozitivech utkání v Šiauliai:
"Pozitivní bylo, že jsme udrželi po celou dobu zápasu vysokou úspěšnost střelby z dálky, čímž jsme v podstatě znemožnili domácímu týmu, aby se k nám přiblížil. Pokaždé, když měli nějaký náznak, že by se vraceli do zápasu, jsme byli schopni dát další trojku. Měli jsme úspěšnost tříbodové střelby přes 60%, což se jen tak nevidí."

O pokoření stobodové hranice:
"Myslím si, že to bylo první "kilo" letošní sezony a byla by škoda, když jsme měli takový střelecký potenciál, abychom tu stovku nedali a fanoušky neodměnili stým bodem."

O nejbližším programu:
"Teďka je pro nás rozhodující zápas v sobotu. Co bude dál, nad tím nepřemýšlíme. Pro nás je podstatné vyhrát v Děčíně, což určitě nebude jednoduché. Po utkání v Litvě jsme samozřejmě měli obrovskou radost, ale od dalšího dne už se připravujeme na ligový zápas s Děčínem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti