Upravit stránku
03. 03. 2020

Vídeň vs. Beksa


Dva zápasy, které rozhodnou o jednom z finalistů Alpe Adria Cupu, mají před sebou pardubičtí basketbalisté. Semifinálovou sérii s Vídní rozehrají ve středu večer v Rakousku

SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 1:

BC Hallmann Vídeň vs. BK JIP Pardubice
středa 4. 3. v 19 hodin

Beksa zatím prochází evropským pohárem bez jediné porážky.

Po suverénně zvládnuté základní fázi (bilance výher a porážek 6/0) si ve čtvrtfinále play-off přesvědčivě poradila se slovenskými Levicemi a nyní ji čeká semifinálová série, hraná na dvě vítězná utkání. "Hrajeme semifinále, k tomu není třeba vůbec nic dodávat. Každý se chce dostat ještě dál, bez ohledu na to, s kým hrajeme," podotýká asistent trenéra Adam Konvalinka.

Vídeň odehrála základní část Alpe Adria Cupu ve skupině C a s bilancí 4/2 postoupila z 2. místa. Jistě není bez zajímavosti, že se dvakrát utkala s Opavou: nejprve prohrála ve Slezsku drtivě 69:101, aby v domácí odvetě uspěla 86:71. V dramatické čtvrtfinálové sérii si rakouský tým poradil s ústeckou Slunetou, kterou ve své hale přehrál 102:95 a na severu Čech prohrál 90:91 po prodloužení, což mu stačilo k postupu.

V rakouské lize se Vídeň po základní části nevešla do elitní šestice a momentálně figuruje v čele tabulky skupiny o 7. až 10. místo. Týmovým top-skórerem v Alpe Adria Cupu je Anton Shoutvin, jenž Senčuru nasázel 43 bodů a Slunetě 37 bodů (jeho průměr činí 25,9 bodu!). "Opírají se hlavně o 39letého američana s rakouským pasem Jasona Detricka," řekl dále Adam Konvalinka. "Celkově myslím, že kvalitou jsou o stupínek výš než byl Klosterneuburg, s kterým jsme hráli v základní fázi." Jak pardubický asistent charakterizuje našeho semifinálového soka? "Mají hodně zkušený tým, což je vidět i při stylu hry: je to spíše taková vyčkávaná, co udělá soupeř, než nějaký obrovský tlak atd. Charakterizuje je zkušenost, přehled a chytrost."

Beksa odcestuje do Rakouska v dobrém rozpoložení.

O víkendu přerušila nepříjemnou čtyřzápasovou sérii porážek, když přehrála Olomoucko 96:90.

Čím se budeme chtít prosadit ve Vídni? "Mělo by na ně platit to, že máme Vya s Pulpym," zmínil Adam Konvalinka dvojici rozehrávačů Tomáše Vyorala a Viktora Půlpána. "Zaprvé jsou oba dva hodně chytří v obraně, zadruhé hodně rychlí v útoku." V celkovém kontextu bychom rádi navázali na velice kvalitní výkon ze soboty. "Vysoká, agresivní obrana a rychlý přechod do útoku, to by měly být naše zbraně. Pokud budeme hrát kolektivně a chytře, jako v sobotu proti Olomoucku, pevně věřím, že máme velkou šanci vytvořit si dobrou výchozí pozici pro domácí odvetu."

Cíl pro nadcházející evropský dvojboj je naprosto jasný: poprat se o finálovou účast. "Motivace je velká," přikývl asistent kouče Scalabroniho. "Nikdo nechce prohrát jakékoliv utkání, natož semifinále. Naší motivací v této sérii je vybojovat si další dva zápasy!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti