Upravit stránku
13. 03. 2024

Velký obrat


Ještě 11,5 minuty před koncem se Beksa krčila v 11bodové propasti, leč fantastickým vzepětím si na brněnské palubovce došla pro velmi cenné vítězství - v Kooperativa NBL už páté v řadě!

9. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Basket Brno vs. BK KVIS Pardubice 72:80
(15:18, 25:15, 16:21, 16:26)

Utkání dvou tabulkových sousedů se dlouho vyvíjelo lépe pro domácí, kteří se v 29. minutě odpoutali do slibného vedení 56:45.

Záhy však přišly tři klíčové trojky, které od sebe dělilo pouhých 66 sekund: Adam Lukeš, Kameron Chatman a Petr Šafarčík uzavřeli třetí čtvrtinu třemi přesnými trefami zpoza tříbodového oblouku v řadě, díky nimž jsme téměř smazali dvouciferný náskok favorizovaných Brňanů. A když jsme pak na startu poslední části hry přidali dalších 6 bodů za sebou a natáhli naši šňůru na 0:15, zasadili jsme do té doby sebevědomým hostitelům rozhodující úder. Definitivní razítko na velecenný triumf jsme dali 6 body v řadě mezi 37. a 38. minutou, kdy jsme zvýraznili rozdíl ve skóre na 10 bodů (stav 65:75).

Průběh utkání

Za stavu 2:7 domácí nastřádali 9 bodů v řadě a po 6 minutách hry vedli 11:7. Naši protiofenzívu vedl v první fázi zápasu zejména Petr Šafarčík, po jehož koši jsme v 10. minutě otočili na 14:18.

Druhá čtvrtina byla jedinou pasáží, kdy nám Brno nasypalo více než 16 bodů. Matěj Dáňa uzavřel první půli 5 body za sebou, a když Ondřej Šiška trefil v polovině třetí části hry jednu ze svých dvou trojek, odtáhl svůj tým do dvouciferného trháku (51:40). O 11 to bylo i na konci 28. minuty, kdy Viktor Půlpán proměnil dva trestné body (56:45). V závěrečných 12 minutách už se však favorit složil na pouhých 16 bodů, kdežto Beksa jich ve stejném úseku zaznamenala 35!

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Jan Pavlík (asistent trenéra domácích):

„V první řadě gratulace do Pardubic, protože si myslím, že odehrály velmi dobrý zápas. My jsme odehráli dobrý první poločas, hráli jsme rychle, měli jsme o deset střel víc než soupeř, ale ta úspěšnost nebyla úplně ideální. Jakmile dal soupeř ty tři trojky na konci třetí čtvrtiny, tak my jsme se dostali do křeče, ze které jsme se nedostali. Ten zápas jsme si prohráli sami, protože nám stačilo hrát to, co jsme hráli v prvním poločase, a dopadlo by to jinak. Pokud má být tohle facka, ze které se vzpamatujeme a na kterou zareagujeme, tak je to ok, i když každá porážka bolí. Dnes prostě zaslouženě vyhrály Pardubice.”

Ondřej Šiška (rozehrávač domácích):

„Tento zápas mi přijde jako naše minulé utkání, jen my jsme byli na té druhé straně. Vedli jsme, do poločasu jsme plnili pokyny trenéra. Pak se to ale zlomilo, dostali jsme tři trojky v řadě, přestali jsme hrát a hosté byli hladovější. Potvrdili to, že hrají s lehkostí a sebevědomím. Tahle porážka ale může být pro nás ještě velmi cenná, když to dobře uchopíme. Tento zápas nám ukázal, na čem dál pracovat a nám nezbývá nic jiného, než se z toho oklepat."

Vanja Miljkovič (trenér hostů):

„Jsem hrdý na svůj tým, tou energií jsme zápas zvládli. V prvním poločase jsme měli problémy v obraně, ale dostali jsme se zpátky do zápasu. Jsem hrdý na mladé hráče, zasloužili si ty minuty, které dnes dostali. Je to velké pozitivum směrem do budoucna.”

Petr Šafarčík (rozehrávač hostů):

„Dnes rozhodla naše vůle, naše soudržnost a bojovnost. Nás pořád někdo podceňuje, že hrajeme v okleštěné sestavě. Myslím, že někdy to je jednodušší hrát v takové roli, protože není na vás tlak. Brno mělo skvělou formu, ale vidíte, co dokáže ta týmovost. Jde vidět, že máme kvalitní mladé hráče, kteří dostali dnes prostor. Jsem za to ohromně šťastný.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti