Upravit stránku
10. 01. 2017

Velké vítězství


Na tiskové konferenci hodnotili utkání BK Pardubice vs. Pau (92:77) trenéři Levell Sanders a Eric Barthecky a hráči Jobi Wall a Leopold Cavaliere.

Echo tiskové konference

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Očekávali jsme, že to bude hodně těžký zápas. Jsem šťastný, že hráči odehráli takové představení, že odvedli takový výkon. Před zápasem jsem hovořil k týmu v tom smyslu, že musíme hrát opravdu jako tým, pohromadě. A to jsme splnili. Je to velké týmové vítězství. Měli jsme kombinaci dobrého útoku a kvalitní obrany. Hostující trenér určitě říkal svým hráčům o našich střelcích, ale i tak se nám podařilo mít hodně dobrých střeleckých pozic, které jsme proměňovali. Jsem opravdu velmi rád, že jsme vyhráli, poté, co jsme prohráli první tři zápasy na soupeřových palubovkách. Je to pro nás velké vítězství."

Jobi Wall (hráč BK JIP Pardubice):
"Jsme nadšeni z toho, jak zápas skončil. Pau je skvělý tým a když hrajete proti takovému týmu, musíte hrát skvěle celých 40 minut, abyste měli šanci vyhrát. Myslím si, že my jsme měli dobré nasazení po celé utkání a to byl klíč k úspěchu. Trenér nám dal dobrou strategii, dobrý herní plán, včetně změn obrany. Chtěli jsme Pau vyvézt z útočného rytmu. Také bych vyzvedl výkon Dušana Panduly, který nám ve čtvrté čtvrtině hodně pomohl. Souhlasím s trenérem, že je to pro nás velké vítězství."

Lukáš Kotas (hráč BK JIP Pardubice):
"Je to sladké vítězství. Poté, co jsme odehráli nepříliš dobrý zápas ve Francii, jsme chtěli tuto porážku odčinit, což se nám povedlo. Pau je opravdu silný tým, ale my jsme bojovali opravdu ze všech sil. Podobné zápasy jsou ještě o level výš než utkání v české lize: každé uvolnění, fyzičnost soupeřů, atletičnost... My se tomu musíme přizpůsobit, když s nimi chceme hrát, a myslím, že se nám to povedlo.  Potvrdili jsme, že můžeme hrát i proti Pau, což je podle mě nejlepší tým ve skupině. Věřím, že to byla ta nejlepší pozvánka pro naše fanoušky na další zápasy."

Eric Barthecky (trenér Pau-Lacq-Orthez):
"Jsme zklamaní, prohráli jsme, ale Pardubice hrály dobře. My jsme dnes nehráli náš basketbal. Neměli jsme potřebnou koncentraci, nehráli jsme s potřebnou intenzitou, naší hře chyběla kvalita. Udělali jsme spoustu chyb a špatných rozhodnutí. To je důvod, proč Pardubice vyhrály a já jim gratuluji."

Leopold Cavaliere (hráč Pau-Lacq-Orthez):
"Jak řekl trenér, nehráli jsme dnes s dostatečnou intenzitou, dopustili jsme se mnoha chyb a ztrát. Ani na konci se nám nepodařilo vrátit se do zápasu, protože Pardubice dokázaly proměnit své střely, naopak my ne, v tom byl rozdíl."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti