16. 11. 2016

Velké vítězství! Beksa skolila Minsk

Beksa skvěle vygradovala svůj výkon na palubovce běloruského favorita a díky vítězství v Minsku značně posílila své naděje na postup ze skupiny!

5. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

BC Cmoki Minsk vs. BK JIP Pardubice 78:82
(23:19, 20:22, 14:25, 21:16)

Body: Gagič 16 (+10 d.), Gray 14, Joyce 14 (+10 as.), Ulyanko 9, Semianiuk 6, Miloševič 6, Kudrautsau 5, Kisielius 4, Lashkevich 2, Meshcharakou 2 - Autrey 23 (+8 d. + 5 as.), Švrdlík 14, Wall 14, Potoček 9, Škranc 9, Půlpán 6 (+6 as.), Kohout 5, Nečas 2 (+7 d.)

Dušan Pandula, Lukáš Kotas a bohužel opět i Dominez Burnett. Tato tři křídla scházela Bekse kvůli zdravotním problémům.

JIP v úvodu nemohl chytit útočný rytmus, do 4. minuty skóroval jen 2 body, a tak když trojkující Drew Joyce natáhl šňůru svého týmu na 10:0, dal Cmoki velmi záhy dvouciferný náskok - 14:2. Příchod Kamila Švrdlíka pomohl, i díky jeho rychlým 6 bodům a zvýšené obranné agresivitě Beksa kontrovala vlastní šňůrou 6:17 a v závěru první čtvrtiny se přitáhla na jednobodový distanc.

Poprvé vedla v 12. minutě, kdy trojkující Josef Potoček a po něm David Škranc otáčeli na 23:24, navíc o chvíli později Josef Potoček přidal svoji druhou trojku. Pardubický tým však měl již po 3,5 minutách druhé čtvrtiny čtyři týmové fauly (po 7 minutách této části hry byl poměr osobních chyb 1 - 8) a Minsk nastřádal nůši bodů z trestných hodů.

Kamil Švrdík a Jobi Wall, kteří společně zapsali 18 bodů, byli obtěžkáni 3 osobními chybami a poslední minuty první půle sledovali jen ze střídačky, ale Beksa se i bez nich udržela v těsném kontaktu. Povedlo se to zejména díky výrazné převaze na útočném doskoku (13 za poločas!!!).

Třetí čtvrtina byla fantastická! Beksa ji ovládla 25:14!!!

Mezi 23. a 24. minutou trojkovali domácí Drew Joyce a hostující Lamb Autrey - první jednou, druhý dvakrát. V polovině třetí čtvrtiny navíc Lamb přidal dvoubodový koš, Ondřej Kohout koš s faulem a rozdíl ve skóre činil 6 bodů - 48:54!

V následující pasáži narostl na 9, po trojkách Davida Škrance, Jobiho Walla a nájezdu Lamba Autreyho, a mezi 31. a 34. minutou dokonce až na maximálních 14 bodů, po trojkách Lamba Autreyho a Jobiho Walla - 60:74!

V té chvíli přišel na hřiště Justin Gray a prakticky sám srovnal skóre.

Čtyřmi tříbodovými akcemi - třemi trojkami a třemi šestkami - dotáhl svůj tým na 74:74, do konce zbývalo 2,5 minuty.

Drama gradovalo.

Kamil Švrdlík s Viktorem Půlpánem kontrovali (74:78), ale Minsk 40 sekund před koncem vyrovnal. 32 sekund před koncem faulovaný Lamb Autrey s jistotou proměnil dva trestné hody, následující útok Cmoki byl ubráněn a v úplném závěru jistil vítězství opět Lamb.