Upravit stránku
12. 02. 2016

Velké finále. Beksa? Děčín?


A vítězem Hyundai FINAL 4 se stává... Dokončení budeme znát v sobotu kolem 21. hodiny večerní. Ve velkém finále si to rozdají o pohárovou trofej tradiční rivalové Beksa a Děčín.

FINÁLE HYUNDAI FINAL 4:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
sobota 13. 2. v 19 hodin, SH Dašická

Oba sokové měli naprosto odlišnou cestu do finálového klání.

Zatímco děčínští basketbalisté měli v semifinále s Opavou hned od začátku navrch, vedli téměř celý zápas - nejvíce o 20 bodů - a zkontrolovali desetibodové vítězství 76:66 (nejvíce bodů: Houška 17, Stria 13, Jelínek 12, Vyoral 12...), Beksa se přetahovala s Kolínem až do koncovky: v závěrečné čtyřminutovce smazala devítibodovou ztrátu (!) a do finále ji poslal Jobi Wall košem 7,5 sekundy před koncem!! Referát ze semifinále si můžete přečíst zde.

Válečníci velice dobře znají finálovou atmosféru. Do titulového souboje se probojovali i před rokem, po semifinálové vítězné bitvě s Pardubicemi, leč finále nezvládli a po jednoznačném průběhu padli s Prostějovem. Čerstvá finálová zkušenost je na jejich straně, ve prospěch Beksy hraje domácí prostředí.

Bude na Dašické našlapáno? Lze předpokládat, že ano!

V letošní sezoně se Beksa a Děčín potkaly dvakrát.

Oba zápasy v rámci základní části Kooperativa NBL vyzněly lépe pro Válečníky, kteří nejprve uspěli v Pardubicích 65:67 (nejvíce bodů: Pandula 14, Wall 13, Švrdlík 13 - Vyoral 18, Houška 12, Stria 10) a poté ve své hale 74:67 (nejvíce bodů: Jelínek 15, Stria 12, Pomikálek 10, Vyoral 10 - Kotas 15, Švrdlík 13, Kohout 11, Nečas 10). Jak dopadne třetí vzájemný souboj?

Pokud nebudete přímo ve Sportovní hale Dašická, můžete ladit živé vysílání TVCOM: s komentářem, předzápasovým a poločasovým studiem a mnoha rozhovory s aktéry utkání. Začátek je v 18:45.

Tomáš Bartošek, trenér BK Pardubice:

"Děčín postoupil do finále v poklidnějším zápase než my, od samého úvodu si vypracovával náskok, který narostl až na 20 bodů. Dokázal dobře využít svých silných stránek v útoku proti menší sestavě Opavy. My jsme si odehráli napínavé a emotivní semifinále, ale zítra je nový zápas a musíme si odpočinout, zregenerovat a jít do finále s velkým odhodláním a touhou po vítězství.

Abychom uspěli, musíme se děčínským hráčům vyrovnat v bojovnosti a na doskoku, rvát se o každý neutrální míč. Nejde se zaměřit jen na jeden aspekt hry, děčínští mají jak silné pivoty, tak i výborné střelce za tři body. Důležité bude pokrýt situaci pick´n roll, ve které je Děčín silný. Doufám, že předvedeme divákům atraktivní zápas s vítěznou tečkou."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti