Upravit stránku
10. 01. 2021

Věděli jsme, za čím si jdeme


Ohlasy trenérů a hráčů po sobotním utkání 18. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a Basket Brno (86:73).

Ohlasy po utkání

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Na rozdíl od zápasu s Kolínem jsme měli mnohem povedenější vstup do utkání. Od začátku jsme věděli, za čím si jdeme, začali jsme hodně koncentrovaně. Sice jsme poprvé vedli až někdy v 6. minutě, ale drželi jsme náš plán, vyvarovali jsme se zbytečných chyb v obraně a v tom jsme pokračovali až do konce poločasu. Jediné, co se nám nedařilo, bylo pokrytí Šimona Puršla, jeho útočných doskoků a hry zády ke koši. Myslím, že definitivní zlom přišel v třetí čtvrtině, kdy jsme dobrým pohybem v útoku a celkem slušnou obranou soupeře jasně předčili, odskočili na výrazný rozdíl a utkání už se pak dohrávalo. Z naší strany bohužel opravdu jen dohrávalo, protože v posledních šesti minutách jsme se tolik nesoustředili, udělali nějaké chyby, připomínalo to začátek zápasu s Kolínem. Naštěstí nás to nestálo výhru."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Myslím si, že dnešní zápas můžu hodnotit jenom pozitivně. Ukázali jsme, že dokážeme bránit: na tréninku se teď snažíme mnohem víc klást důraz na obranu a dneska se to jasně ukázalo. Brno jsme dokázali zastavit na 73 bodech a nebýt posledních pěti minut, kdy nám soupeř dal spoustu bodů z šestek, tak jsme je udrželi na ještě nižším počtu bodů. Jasně jsme vyhráli hlavně dobrou obranou. Vítězství je nějaká odměna za to, jak teď makáme v trénink. Má to úplně jiné grády a doufám, že to takhle bude pokračovat dál."

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Myslím, že jsme navázali na výkon ze zápasu s Kolínem. Pozitivem bylo, že jsme nemuseli stahovat nějakou ztrátu z první čtvrtiny, naopak jsme postupně navyšovali vedení až nad 20 bodů a hráli kontrolovanější závěr. Rozdíl mohl být i vyšší, ale na konci jsme přestali hrát, jinak by to skončilo o nějakých 20 bodů. My jsme ale rádi i za tuhle výhru. Snažili jsme se dodržovat věci, které jsme si řekli, a i když tam byly nějaké chyby, viděli jsme zlepšení oproti předchozím zápasům."

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Zápas hodnotím vcelku pozitivně. Splnili jsme to, co jsme chtěli, vyhráli jsme a jsme další krok k tomu se dostat do play-off, což je náš cíl. Utkání probíhalo celkem dobře, vesměs jsme plnili to, co jsme měli. Nezačali jsme tak vlažně, jako v minulých zápasech. V první i třetí čtvrtině jsme nastoupili dobře, konečně jsme hráli koncentrovaně od první minuty obou poločasů. V tomto ohledu myslím, že jsme předvedli konzistentní výkon."

Lubomír Růžička (trenér hostů):
"Myslím, že v poslední době hrajeme v útoku v křeči. Dostáváme sami pod sebe pod tlak, kdy třeba přecházíme střelecké pozice, nebo z vymezeného území neskórujeme s takovým procentem, jaké bychom chtěli. Udělali jsme spoustu chyb i v obraně, chtěli jsme třeba přebírat mezi guardy, ale v druhé čtvrtině jsme to nezvládli. Potrestali nás z toho Svoboda, Potoček... Ve třetí čtvrtce na nás padla deka, a když už jsme se nadechovali, že bychom ještě se zápasem možná něco udělali, přišly dva útočné doskoky domácích a koše s faulem. Jediné pozitivum vidím v posledních sedmi minutách, které odehráli mladí kluci."

Viktor Půlpán (hráč hostů):
"Nevím, co nám scházelo. Byla tam spousta věcí, na které jsme se připravovali a v zápase jsme nebyli schopni je zahrát, ať v obraně, nebo v útoku. Mohli jsme mít otevřené střely, ale zbytečně jsme je přecházeli, to stálo za náskokem, který si Pardubice vytvořily. Pak už se to těžko dotahovalo. Já osobně jsem nezahrál vůbec dobrý zápas, v posledních dvou zápasech jsem se sebou hodně nespokojený, hrozně mě mrzí, že jsem týmu víc nepomohl. Musím to zlomit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti