Upravit stránku
06. 03. 2017

Ve středu s USK již v 17 hodin


Dvakrát v pěti dnech se pardubičtí basketbalisté představí v domácí hale. Již ve středu vyzvou v dohrávce 1. kola skupiny A1 rozjetý USK Praha.

DOHRÁVKA 1. KOLA NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (20/5) vs. USK Praha (14/11)
středa 8. 3. v 17 hodin, SH Dašická

Oba týmy prožívají úspěšné období. Pardubičtí basketbalisté zvládli finiš základní části i úvodní dva zápasy nadstavby a jejich vítěznou sérii v NBL přerušil až v minulém kole Nymburk, který zvítězil po velké bitvě 100:94. A USK? Pražané na začátku ledna pořádně šlápli do pedálů, zahřáli se do vysokých otáček a až na jedinou výjimku (těsná porážka v Opavě) přejeli v tomto období vše, co jim stálo v cestě!

Po Novém roce vyhráli 7 z osmi utkání (!) a díky tomu si ještě před koncem základní části zajistili účast v elitní nadstavbové skupině A1, a co víc, v ní po skvělých výsledcích dotírají na čtvrtou Opavu (tu v případě porážky v Pardubicích dorovnají na stejné bilanci a v případě vítězství ji dokonce přeskočí) i na třetí Děčín. Právě v aréně Válečníků Pražané v minulém kole uspěli 69:61 (nejvíce bodů: Bohačík 18, Madsen 12…).

Tomáš Bartošek: Hrajme trpělivě, chytře, důrazně

Čtyři týmy dokázaly v dosavadním průběhu Kooperativa NBL porazit Beksu: obhájce mistrovského titulu Nymburk (dvakrát), Děčín, Prostějov… a USK Praha.

Ve druhé polovině ledna jsme sice v hlavním městě vyhráli první poločas o 2 body, ovšem třetí čtvrtina vyzněla poměrem 20:10 ve prospěch Sov, které v závěru zkontrolovaly dvoucifernou výhru 74:62. “Basketbalisté USK mají velmi dobrou sportovní formu a díky svému vzestupu se dostali do skupiny A1,” předeslal pardubický trenér Tomáš Bartošek.

I v nadstavbové části se Pražanům daří, dokázali vyhrát dva ze tří dosavadních zápasů. “Vzestup potvrzují i ve skupině A1,” přikývl Bartošek, jenž si všiml ještě jedné věci: “Jde o velice sebevědomý tým.” Sebevědomí bývá odrazem výsledků, a ty mají Sovy výborné. Navíc další základní atributy jejich hry zůstaly zachovány. “Tradičně jsou velmi bojovní, zarputilí, v obraně i v útoku hrají velice ogranizovaně. Hráči jsou dlouhou dobu pospolu, už i s trenérem, což je pro ně pozitivní.”

Naprosto klíčovým mužem našeho soupeře je aktuální top-skórer celé ligy Jaromír Bohačík, jenž střílií v průměru 18,4 bodu (druhý Dominez Burnett 18,2) - v předminulém kole v Kolíně vyrovnal 33ti body své letošní střelecké maximum. Mezi výrazněji bodujícími muži jsou ještě křídelník Michal Mareš (11,8 bodu) a finský podkošový hráč Alexander Madsen (11,4 bodu).

Jakým způsobem chce Beksa dokráčet k úspěchu proti velmi dobře ogranizovanému týmu? “My musíme být v útoku jak trpěliví, tak i chytří. Dobře číst jejich obranu: pokud je na hráče s míčem vyvíjen enormní tlak obráncem, je potřeba hrát přes něj 1 na 1, a naopak, ostatní hráči musejí svým pohybem, nebo našimi domluvenými akcemi vytvářet dobré situace na hřišti. Shrnul bych to takto: musíme hrát trpělivě, chytře, sebevědomě a důrazně v koncovce,” uzavřel Tomáš Bartošek.

Odkazy:

Přímý přenos ČT sport

TVCOM živě

ČBF statistiky online​​​​​​​

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti