Upravit stránku
24. 09. 2017

Ve středu hrajeme o postup


Hned zkraje sezony má Beksa před sebou první klíčový zápas. Ve středu bude v Tipsport aréně hrát o postup ve FIBA Europe Cupu.

Cesta do základní fáze této prestižní evropské soutěže je v letošním ročníku hodně trnitá.

Vede přes dvě kvalifikační kola, přičemž v tom prvním je soupeřem pardubických basketbalistů rumunský tým CSU Sibiu. Z prvního utkání na soupeřově palubovce, hraného v nesmírně bouřlivé atmosféře, si Beksa přivezla nejtěsnější možný náskok - vyhrála 79:78.

Více o úvodním duelu čtěte zde: Ze Sibiu vezeme těsnou výhru

"Jsme teprve v poločase - v podstatě vedeme jen 1-0," pousmál se pivot Kamil Švrdlík.

Je nasnadě, že Beksu čeká v domácí odvetě zatraceně těžká práce. Co pozitivního si Pardubičtí ponesou do druhého zápasu? "Více méně nemáme žádný náskok, ale pro nás je zásadní vědomí, že jsme Sibiu porazili, že jsme je dokázali porazit u nich doma, což se možná úplně nečekalo," odpovídá Kamil Švrdlík.

Sibiu se i v pardubické aréně bude moci spolehnout na podporu svých fanoušků. "Máme informaci, že do Pardubic se chystá početná skupina 50-70 rumunských fanoušků," uvedl René Peška, PR manažer pardubického klubu. "V loňském ročníku FIBA Europe Cupu, ve všech šesti utkáních základní fáze, vládla v Tipsport aréně fantastická atmosféra. Pevně věříme, že naši fanoušci se těší na zápasy s kvalitními evropskými soupeři i letos a hned od prvního utkání přijdou podpořit svůj tým v hojném počtu," srdečně zve pardubické příznivce do hlediště Tipsport arény.

Vstupenky je možné zakoupit přes internet - odkaz do online prodeje zde.

V den utkání lze vstupenky zakoupit přímo v pokladnách Tipsport arény.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti