Upravit stránku
10. 10. 2016

Ve středu do Ostravy


Na soupeře, který má momentálně přesně opačnou bilanci výher a porážek, narazí Beksa v 6. pokračování NBL: ve středu ji čeká náročný duel v Ostravě.

6. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (1/4) vs. BK JIP Pardubice (4/1)
středa 12. 10. v 17:30

Nová huť zatím dokázala vyhrát pouze jednou, když ve své hale porazila Opavu. V Děčíně, ve Svitavách a naposledy o víkendu v Kolíně prohrála, mezi tím podlehla doma Prostějovu. Navzdory vysoce záporné bilanci je však třeba zmínit, že trenér Dušan Medvecký má k dispozici velice kvalitní základní osu hráčů. "Ostrava má dobré hráče," přikývl pardubický kouč Levell Sanders.

Nováčky jsou všichni čtyři cizinci - byť Admir Alič již ostravský dres v minulosti oblékal.

Zřejmě nejcitelnější změna nastala na pozici rozehrávače. Dlouholetý playmaker Adam Číž odešel do Kolína, a tak vedení klubu angažovalo Maxe Guercyho, jenž po úvodním duelu v Děčíně (2 body, střelba z pole 1/7) pozvedl své průměry na aktuálních 11,8 bodu + 6.6 asistence + 6,2 doskoku! Top-skórerem svého týmu je Sterling Smith - ve třech z pěti odehraných zápasů překonal dvacetibodovou hranici, naposledy vysázel Kolínu 28 bodů (4 trojky) a průměrně zapisuje 18,8 bodu + 6 doskoků + 3 asistence (trojky 39,4% - 13/33). Třetí zahraniční akvizicí je pivot Isaac Sevlie, přispívající rovnými 13 body na zápas. 

Komentář trenéra Levella Sanderse:

„Ostrava má dobré, kvalitní hráče. Pivot Sevlie je silný, co jsem viděl, umí i střílet. Mají i dobrého rozehrávače Guercyho, který je sice malý, ale rychlý a dobře organizuje hru. Také Smith je dobrý střelec, stejně jako Bratčenkov... Hrají v užší rotaci, v sedmi hráčích, ale opakuji, že jde o kvalitní hráče."

"Tím, že hrají v menším počtu lidí, nehrají tak rychle. Spíše hrají úsporněji a organizují hru. My musíme čekat těžký zápas. Každý zápas v Ostravě je těžký, navíc všechny týmy proti nám chtějí hrát ještě trošku víc (pousmál se), takže očekávám těžký zápas."

"Z naší strany je klíčová energie. Všechno začíná od toho, s jakou energií jdeme do zápasu. Další věc jsou naše ztráty. V pátek proti Ústí jsme jich měli zase hodně... Nevadí mi ztráty, které nejsou hloupé, když je v nich dobrá myšlenka, ale nevyjde to. Nemám takový problém se ztrátami, když z nich soupeř nemůže vytěžit rychlý protiútok a máme šanci bránit 5 na 5. Nemám ale rád ztráty, když ztratíme míč někde na půlce a soupeř má situaci 2 na 1, takové nemůžeme dělat. Takže toto jsou dvě věci, které musíme zlepšit: energie a ztráty."

Bodové průměry

Nastřílené body: 73,2 - 82,6
Inkasované body: 78,2 - 79,8

Přímý přenos na portálu TVCOM můžete sledovat zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti