Upravit stránku
02. 02. 2021

Ve FINAL 8 proti Brnu


Ve čtvrtfinále Českého poháru, který se v letošní sezoně hraje ve formátu FINAL 8, pardubičtí basketbalisté narazí na Brno. Hrát se bude ve čtvrtek 11. února v Nymburku.

Hyundai FINAL 8 se uskuteční od 10. do 14. února ve Sportovním centru Nymburk.

Čtyři nejlepší týmy uplynulého ročníku Kooperativa NBL měly jistou účast ve finálovém turnaji (Nymburk, Opava, Svitavy a Pardubice), zbývající kvarteto vzešlo z osmifinálových dvojzápasů, v nichž byly úspěšnější Kolín, USK Praha, Brno a Královští sokoli.

Brno? "Nic jednoduchého, ale dáme do toho všechno," říká kouč

S brněnským týmem má Beksa v letošní sezoně pozitivní bilanci. V základní části Kooperativa NBL dokázala zvítězit jak v první polovině října na soupeřově palubovce (70:78, nejvíce bodů: Puršl 14, Bálint 12, Farský 10... - Svoboda 24, Vyoral 15, Slanina 14, Dunans 10...), tak v lednové domácí odvetě (86:73, nejvíce bodů: Vyoral 21, Dunans 19, Svoboda 15, Švrdlík 11, Potoček 10...). "S Brnem jsme se utkali na začátku roku a vyhráli jsme nechci říct v klidu, ale po celkem solidním výkonu," připomněl trenér Adam Konvalinka nedávný vzájemný duel, v němž jsme pět minut před koncem vedli již o 23 bodů.

"Dopředu bylo jasné, že losování poháru trošku zvýhodní čtyři týmy, které mohou mít o něco jednodušší cestu do dalších kol. Nám se poštěstilo, že společně s Brnem, Kolínem a Svitavami jsme na druhé straně pavouka od Nymburka, což znamená velkou šanci dojít daleko. Na druhou stranu samotná liga je hodně vyrovnaná, takže se dopředu nedá vůbec nic predikovat a předpovídat, jak by jednotlivá utkání mohla dopadnout. Je to o jednom zápase na neutrálním hřišti, takže to doopravdy může dopadnout jakkoliv," řekl dále pardubický kouč. "Pro nás to bude důležité utkání, v němž určitě budeme chtít uspět. Každopádně ale vnímáme sílu soupeře, který naposledy porazil Ústí n. L. velkým rozdílem (100:72, pozn. aut.), takže nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. V každém případě do tohoto zápasu dáme všechno, stejně jako do předchozích ligových utkání," dodal Adam Konvalinka.

"Máme dobrou šanci," míní kapitán

Losování FINAL 8 pochopitelně sledovali i pardubičtí basketbalisté.

"Los jsem viděl naživo. Myslím, že musíme být spokojeni, protože už jsem viděl, jak nám tam hned ve čtvrtfinále spadne Nymburk, s kterým by to samozřejmě bylo mnohem těžší," pousmál se pivot Kamil Švrdlík. Dlouholetého tuzemského hegemona vyzve Opava, zbývající dvě čtvrtfinálové dvojice tvoří Královští sokoli - USK Praha a Kolín - Svitavy. "Řekl bych, že i ostatní čtvrtifnálové dvojice jsou zajímavé, měly by to být vyrovnané zápasy," míní kapitán Beksy.

Jak reagoval na našeho čtvrtfinálového oponenta? "Co se týká konkrétně Brna, víme, kde má silné stránky, na co se bude spoléhat. V lize jsme ho dvakrát porazili, což by nám mělo dávat nějakou naději i pro čtvrtfinále poháru. Samozřejmě ale dobře víme, že to nebude jednoduché. Věřím, že pokud budeme hrát tak, jak hrajeme v poslední době, a třeba i jak jsme hráli v nedávném domácím zápase právě proti Brnu, máme dobrou šanci uspět a postoupit dál," doplnil Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti