Upravit stránku
28. 08. 2018

V premiéře výhra o 5


Pardubičtí basketbalisté zahájili herní přípravu ve slovenské Handlové, kde zvítězili o 5 bodů. Ve středu je čeká utkání na palubovce Interu Bratislava.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

MBK Baník Handlová vs. BK JIP Pardubice 84:89
(25:19, 11:23, 26:28, 22:19)

Body:

Handlová - Tresač 24, Skouen 16, Goodwin 9, Hoferica 9...
Beksa - Jackson 17, Kohout 15, McGaughey 14, Williams 10, Škranc 9, Švrdlík 8, Potoček 6, Nečas 5, Svoboda 5

První přípravné utkání jsme odehráli bez trojice Viktor Půlpán, Dwayne Bejnamin a Jakub Čejka.

Do tempa jsme se dostávali obtížněji, zčásti jistě i kvůli strastiplné cestě plné objížděk po silnicích nikoliv pro autobus. Za stavu 7:7 domácí nastříleli 9 bodů v řadě a o chvíli později vedli dvouciferně (21:10). Postupem času jsme se srovnali v obraně, omezili ztráty, a když jsme si pomohli i rychlými body z protiútoku či poloprotiútoku, do přestávky jsme otočili z -11 na +6 bodů.

Hned zkraje druhé půle skórovali pivoti Kamil Švrdlík s Ondřejem Kohoutem a náš náskok poprvé narostl přes desetibodovou hranici (39:51), jenže Handlová dokázala srovnat krok a v závěru třetí čtvrtiny srovnala i skóre (61:61). Na přelomu posledních dvou čtvrtin se dvakrát zpoza trojkového oblouku trefil Evan McGaughey, ze stejné vzdálenosti o chvíli později skóroval i David Škranc a v 32. jsme byli vpředu opět o 11 bodů (65:76).

6 minut před koncem jsme měli k dobru 12 bodů, jenže následující tříminutovka skončila 11:0 a domácí se přitáhli na rozdíl jediného bodu. Pomohla nám trojka Richarda Williamse a tři výtečné obrany, mezi něž vklínil dva své koše Donovan Jackson - 68 sekund před koncem vytáhl náš náskok na 8 bodů (81:89) a v koncovce jsme uhájili první vítězství v přípravě.

Levell Sanders: Budeme se zlepšovat

"Spokojený jsem s tím, že jsme neklesali na mysli, i když jsme od začátku utkání prohrávali (až o 11 bodů). Od začátku přípravy apelujeme na hráče, že je potřeba držet hlavy nahoře i v momentech, kdy prohráváme, a to se nám dnes dařilo."

"Udělali jsme spoustu dobrých věcí. Měli jsme dobrý tlak na hráče s míčem, což je další věc, na kterou dáváme velký důraz. Potřebovali bychom však být odolnější v situacích, kdy se blíží konec limitu na útok - dobře a agresivně bráníme, ale v okamžicích, kdy soupeři zbývá jen několik sekund na dokončení útoku a tím pádem hraje hodně agresivně ke koši, musíme být koncentrovanější a dobře komunikovat."

"Z protiútoků jsme dali 20 bodů, ale i tady se můžeme zlepšit, především v situacích, kdy inkasujeme koš - i po koši se chceme co nejrychleji dostat na útočnou polovinu hřiště. Je potřeba rychleji posílat míč dopředu na vybíhající hráče."

"Důležitá byla naše dobrá komunikace v momentech, kdy byla přerušená hra. Richard Williams dobře svolával celý tým, často jsme se svolávali na hřišti, Richie vedl tým jako správný lídr. Celkově bych řekl, že od toho, co jsem viděl na hřišti, se můžeme odrazit. Pokud budeme i nadále trénovat tak, jak trénujeme, a hrát, jak jsme hráli dnes, budeme se stále zlepšovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti