Upravit stránku
29. 03. 2021

V plném tréninku


Rovnýma nohama skočili pardubičtí basketbalisté zpátky do tréninkového procesu. Po dvoutýdenní karanténě mají k dispozici jen čtyři dny, aby se co nejlépe připravili na pokračování NBL.

"Návrat po karanténě je hodně rychlý, dá se říct až bleskový, protože hned ve středu nás čeká zápas v hale USK Praha," zmínil trenér Adam Konvalinka nejbližší utkání po karanténě, jímž se kolotoč Kooperativa NBL roztočí naplno: zbývajících šest zápasů v nadstavbové fázi Beksa odehraje během pouhých osmnácti dnů.

Od víkendu do středy je v plánu devět společných tréninků.

"V karanténě jsme se snažili hráče udržet v pohybu, v nějaké intenzitě zatížení: rozvezli jsme jim rotopedy, denně probíhaly řízené online tréninky atd. Udržet se v kondici v bytě je však dost těžké, pohyb na hřišti je něco úplně jiného. Máme pět dní na to, abychom se do toho trošku dostali," řekl dále pardubický kouč. "Myslím, že všichni hráči už se těšili, až konečně budou moct do haly a jsou šťastní za to, že už můžeme trénovat. Karanténa je pryč a my se plně soustředíme na to, co je před námi."

Po dvou sobotních i nedělních trénincích jsou také v pondělí a v úterý na programu dvě tréninkové fáze. "Od soboty jsme začali trénovat dvoufázově, abychom co nejdříve dohnali tréninkový deficit. Samozřejmě s plným vědomím toho, že ze začátku jsme museli být opatrní na těla hráčů, protože skutečně dva týdny strávili pouze ve svých bytech - všichni jsme byli po celou dobu karantény maximálně zodpovědní. Uvidíme, nakolik to ovlivní první zápas po karanténě, ale snažíme se dělat všechno pro to, abychom byli co nejlépe připraveni," zdůraznil Adam Konvalinka.
Má-li přece jen uvést jedno pozitivum dlouhé tréninkové i zápasové pauzy, zmíní lepšící se zdravotní stav hráčů, kteří se potýkali s většími či menšími zdravotními problémy. "Během karantény si hráči odpočinuli a hlavně se dali zdravotně dohromady, aktuálně řešíme jen nějaké drobnosti. Doufám, že budeme připraveni co nejlépe. Náročnost tréninků má stupňující se tendenci a naštěstí máme před sebou i dost zápasů, abychom se dobře připravili na blížící se play-off," doplnil trenér Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti