BK Opava vs. BK JIP Pardubice 85:86
(29:20, 23:24, 15:15, 18:27)

Body: Gniadek 15, Zbránek 13, Jurečka 12, Kvapil 10, Šiřina 8 (+12 as.), Klečka 8, Bujnoch 8, Kouřil 6 (+9 as.), Dragoun 5 - Burnett 26, Švrdlík 12, Kent 10, Pandula 9, Martin 8, Kohout 8, Nečas 6 (+8 d.), Půlpán 5 (+6 as.), Welsch 2

Hráč utkání: Dominez Burnett

Za necelých 12 minut jsme v úvodu zápasu inkasovali 33 bodů (!) a rychle nabrali dvanáctibodovou ztrátu, kterou jsme pak doháněli téměř po celé utkání - poprvé jsme byli vpředu až v 33. minutě, kdy přesně trojkoval Dušan Pandula. V napínavém závěru jsme uhájili nejtěsnější vítězství o 1 bod. "Zmínil bych jednu velmi důležitou situaci ze začátku poslední minuty: Viktor Půlpán trefil torjku a poslal nás znovu do vedení, to bylo hrozně důležité pro koncovku," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Prvních 7 bodů zápasu stihl za pouhých 80 sekund domácí Filip Zbránek. Záhy jsme sice srovnali na 11:11, ovšem Opava, která si v první čtvrtině hodně pomohla výtečnými trojkami (6/10!!), poté do 12. minuty natáhla svou šňůru na 22:10 a poprvé vedla dvouciferně (33:21). "Vstup do zápasu se nám nepodařil. Opava byla daleko agresivnější, dávala do hry více energie, dostala se do herní pohody," řekl Tomáš Bartošek k nepovedenému úvodu.

V dalším průběhu první půle jsme se přiblížili nejvíce na 5 bodů (15. minuta - 35:30). V obraně jsme celou dobu nedokázali eliminovat opavské střelce, velkým problémem bylo i 11 útočných doskoků soupeře.

Do druhé půle jsme vstoupili dobře, dvěma snadnými koši (52:48), ovšem další korekce stavu už nepřišla. Nedařilo se nám překonávat zónovou obranu domácích, jimž navíc pomohly dva fauly na Luďka Jurečku, odpískané při tříbodové střele (Jurečka proměnil 5 ze šesti šestek).

Start do poslední čtvrtiny nám vyšel parádně: když začala 33. minuta, vytvořili jsme výbornou pozici na trojce pro Dušana Pandulu, jenž trefil přesně a poprvé jsme vedli (67:68) - díky rychlé šňůře 0:9. V 34. minutě, za stavu 71:71, trefil trojku Václav Bujnoch, na druhé straně hřiště jsme nestihli zakončit v limitu 24 sekund a záhy se prosadil najíždějící Radovan Kouřil.

Následovaly zisk a koš Domineze Burnetta a koš s faulem Dušana Panduly, který přesně 4 minuty před koncem srovnal (76:76). O minutu později Radek Nečas skóroval zpod koše (76:78), po vyrovnání Jakuba Šiřiny nás opět poslal dopředu z brejku Dominez Burnett (78:80). 74 sekund před koncem však zůstal v rohu hřiště volný Radim Klečka a trojkoval přesně (81:80).

Drama vrcholilo.

Na začátku poslední minuty ze zpoza oblouku trefil i Viktor Půlpán a po dobré obraně se 17 sekund před koncem postavil na čáru trestného hodu Dominez Burnett. Mohl poslat rozdíl ve skóre mimo dosah jediného koše, ovšem proměnil jen jeden trestný hod (81:84) a 9 sekund před koncem rozhodčí odpískali - v zápase již POTŘETÍ - faul při trojce na Luďka Jurečku. Ten trefil pouze druhou a třetí šestku, následoval time-out Beksy...

Ihned po vyhození z autu domácí faulovali Jacksona Kenta, který 8 sekund před koncem proměnil oba trestné hody (83:86). Time-out brali Slezané, 3 sekundy před koncem Radek Nečas takticky fauloval Luďka Jurečku, který dal první šestku a o desku i druhou - 1 sekundu před koncem byl faulovaný Dominez Burnett, a byť nebyl při střelbě trestných hodů úspěšný, výhru už nám to nevzalo.

"Před čtvrtou čtvrtinou jsme si řekli, že bychom se chtěli na Opavu rychle dotáhnout, což se nám podařilo. Když jsme pak překlopili skóre na naši stranu, věřili jsme, že utkání zvládneme," hodnotil závěr dramatu Tomáš Bartošek. "Závěr rozhodly naše zkušenosti a možná i štěstí." V celém utkání jsme vedli jen necelé 2,5 minuty.

Jedním z důležitých aspektů bylo, že zatímco v první půli jsme opavským hráčům dovolili 11 útočných doskoků, ve druhé už pouze 3. Navíc jsme trestali míčové ztráty domácích mnoha snadnými koši, vytěžili jsme po nich 23 bodů! Top-skórerem zápasu byl Dominez Burnett, jenž s výbornou úspěšností (z pole 11/19) vysázel 26 bodů. Kamil Švrdlík stihl za 15,5 minuty nastřádat 12 bodů (z pole i trestné hody 4/6).