Upravit stránku
08. 11. 2016

V Nikósii o postup!


O své třetí vítězství, které by téměř jistě znamenalo postup do další fáze evropského poháru, budou pardubičtí basketbalisté usilovat na palubovce Nikósie.

4. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

APOEL Nikósie (1/2) vs. BK JIP Pardubice (2/1)
středa 9. 11. v 18 hodin

Základní fáze FIBA Europe Cupu vstupuje do své druhé poloviny.

A již v této fázi soutěže si Beksa může definitivně pojistit postup!

V případě úspěchu v Nikósii by totiž vylepšila svoji bilanci výher a porážek na 3/1, a pokud by Minsk porazil Šiauliai, bez ohledu na další výsledky ve zbývajících dvou kolech by již pardubický tým neskončil ve skupině J hůře než druhý!

Není však pochyb o tom, že APOEL bude ve své hale nesmírně těžkým protivníkem.

První vzájemný zápas

V úvodním duelu Beksa rozhodla o svém pětibodovém vítězství v poslední čtvrtině, v níž vysázela kyperskému týmu 28 bodů a nakonec svého soka přetlačilia poměrem 80:75. Lamb Autrey zazářil 21 body, jen o 2 méně nastřádal Kamil Švrdlík. APOEL vedli Akeem Wright (16) a Brandon Mobley (14). Klíčové byly míčové ztráty, jichž měla Beksa o 7 méně (14 - 21), a z toho plynoucí poměr bodů z rychlých protiútoků (22 - 9).

Klíčoví hráči

Čtyři hráči Nikósie si ve FIBA Europe Cupu udržují dvouciferný bodový průměr. Křídelník Akeem Wright ho pozvedl na aktuálních 18,3 bodu, rozehrávač Theron Bussey zapisuje 14,3 bodu + 5 asistencí, Brandon Mobley je na výtečných double-double průměrech 11,3 bodu + 11 doskoků a nejlepší tříbodový střelec Robert Brown střílí 10,7 bodu (trojky 46,2% - 6/13).

Do základní rotace dále patří ex-ústecký křídelník Murphy Burnatowski (9,7 bodu), Vasilios Kounas (5 bodů), Grigoris Pantouris (4,3 bodu) a Gavriel Kilaras (2 body).

Na Kypru už začala i tamní ligová soutěž. APOEL v ní dosud odehrál dvě utkání: nejprve porazil Michelin Etha Nikósie 59:50 (nejvíce bodů: Pantouris 12, Burnatowski 12, Mobley 10...), poté neuspěl na palubovce AEK Larnaka, kde prohrál 66:77. V předchozím duelu FIBA Europe Cupu basketbalisté Nikósie prohráli s Minskem o jediný koš 70:71 (nejvíce bodů: Wright 16, Brown 15, Mobley 14, Bussey 12...).

Beksa už se Škrancem

Pardubičtí basketbalisté o víkendu podruhé prohráli v Kooperativa NBL, když - citelně oslabeni o křídelníky Dušana Pandulu, Lukáše Kotase, Davida Škrance a Josefa Příhonského - podlehli v Děčíně 73:79. Pozitivní zprávou pro trenéra Levella Sanderse je skutečnost, že David Škranc rychle překonal nemoc a na Kypru bude k dispozici.

2 otázky pro kouče Levella Sanderse

S Nikósií jsme hráli první utkání ve skupině, navíc už rozehrála i domácí nejvyšší soutěž. Máme nějaké nové poznatky o hře APOELu?
“Moc ne (usmál se). Viděli jsme jejich zápasy ve FIBA Europe Cupu a hrají stále stejně, jako hráli první utkání u nás. Jsou individuálně hodně dobří, hodně využívají hru 1 na 1. My je nemůžeme nechat hrát tuhle hru, musíme je nechat hrát 1 proti 5 - důležitá bude naše týmová obrana.”

Pokud jde o nás, stále se potýkáme s citelnými absencemi na křídlech, navíc nebude hrát ani nemocný Dominez Burnett. Bude to něco znamenat pro náš styl hry?
“Nemyslím si. Naše hra se nebude měnit. Je jasné, že když nemáš nejlepšího střelce týmu, budou nějaké body chybět, ale já věřím, že hráči jako David Škranc, Pepíno Potoček a další jsou schopni dát body.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti