Upravit stránku
25. 11. 2016

V lize na Hanou


Žádná euforie z postupu do osmifinálové fáze FIBA Europe Cupu, pardubičtí basketbalisté mají před sebou další náročný zápas, tentokrát na Hané.

13. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Orli Prostějov (6/7) vs. BK JIP Pardubice (10/2)
sobota 26. 11. v 17 hodin

Oba soupeři se momentálně nacházejí ve zcela odlišném rozpoložení.

Zatímco Beksa uspěla ve FIBA Europe Cupu v běloruském Minsku a ve středu i doma proti Šiauliai, čímž si zajistila postup do osmifinálové fáze ze 2. místa, a mezitím v domácí soutěži jasně přehrála Svitavy, Orli ztratili slibně rozehraný duel v Kolíně a uprostřed tohoto týdne se v předehrávce 17. kola překvapivě nechali srazit Jindřichovým Hradcem dvacetibodovým rozdílem 81:101 (nejvíce bodů: Palyza 18, M. Novák 15, Norwa 11, Marko 11, Dokoupil 9...).

"Musíme být obezřetní, protože Prostějov určitě nebude chtát prohrát třetí zápas za sebou," zdůrazňuje jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek, že v žádném případě nelze očekávat jednoduché utkání - ba naopak.

Komentář trenéra Tomáše Bartoška

"Tím, že Prostějovu nedávno odešel Tomanec, hrají v užší rotaci - byť víme, že v tomto týdnu přišel na testy Jacobs. Soupeř se snaží o rychlý přechod dopředu a hodně využívá své tříbodové střelce. Lze očekávat vyšší četnost tříbodových pokusů, protože i nově příchozí Jacobs je velmi dobrý střelec z dálky."

"Jak už jsem zmínil, hlavní útočné nebezpečí Orlů vidíme ve hře perimetrových hráčů - Marko, Slezák, Palyza, Dokoupil... to všechno jsou velice dobří střelci. Naším cílem tedy bude pokrýt tříbodovou střelbu, nedávat Prostějovu otevřené pozice."

"Prostějovští teď dvakrát za sebou prohráli. V Kolíně odehráli velmi dobrý part, prezentovali se jednoduchou hrou s rychlým přechodem do útoku, vytvářeli si dobré pozice, které dlouho úspěšně proměňovali. V závěru ale svůj náskok ztratili a prohráli. Poslední utkání s Jindřichovým Hradcem bylo podle videa úplně odlišné. Orlům se nedařilo ani zpod koše, ani z dálky, navíc se jim totálně rozložila obrana."

"My si uvědomujeme, že domácí nebudou chtít prohrát ve své hale podruhé za sebou, a celkem dokonce potřetí v řadě - na to v Prostějově nejsou zvyklí. Musíme být obezřetní, vyjít od dobré koncentrace a agresivní obrany, kterou soupeři nebudeme chtít dovolit jednoduché střely, kterými by se chytil."

Pardubičtí trenéři už budou mít k dispozici téměř kompletní hráčský kádr. Josef Příhonský již nastřádal první minuty v předchozích dvou duelech Kooperativa NBL a FIBA Europe Cupu, po měsíční pauze je připraven i další křídelník Lukáš Kotas. Absentovat tak bude pouze Dušan Pandula.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti