19. 08. 2020

V Kolíně -5

V dalším přípravném utkání Beksa prohrála na palubovce BC Geosan Kolín o 5 bodů, zejména vinou krajně nepovedené druhé čtvrtiny, která vyzněla ve prospěch domácích poměrem 22:8.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 69:64
(16:18, 22:8, 19:26, 12:12)

Body:

Kolín - Machač 15, Petráš 15, Novotný 14, Číž 9, Jelínek 6, Vacek 5, Merta 4, Dlugoš 1

Beksa - Vyoral 19, Švrdlík 14, Potoček 9, Svoboda 6, Škranc 5, Slanina 4, Čejka 3, Svojanovský 2, Kalný 2

Ani ve druhém přípravném duelu nenastoupil zraněný Jakub Merešš, nehrál ani Petr Heřman.

Pozitivem byly minuty pro mladé hráče z projektu ERA Golden Talents: Michal Svojanovský odehrál 15 minut, Vojtěch Kalný 11,5 minuty, Jakub Čejka téměř 6 minut a Lukáš Hřebík 4,5 minuty. Bodově tým táhli očekávaní lídři Tomáš Vyoral (19 bodů + 8 asistencí) s Kamilem Švrdlíkem (14 bodů + 6 doskoků), nikdo další se však výrazněji střelecky neprosadil.

Do zápasu jsme vstoupili solidně, leč druhou čtvrtinu jsme ztratili o 14 bodů. "Vstup do utkání se nám celkem vydařil. Následně jsme zkoušeli několik variant v obraně, které ale soupeř velmi jednoduše trestal a dostal se na koně, proto byl v poločase takový rozdíl," okomentoval asistent trenéra Adam Konvalinka prvopoločasové, pro Beksu krajně nepříznivé skóre 38:26.

Co jsme chtěli změnit do druhé půle? "Zvýšit agresivitu v obraně a zjednodušit útok," odpověděl Adam Konvalinka.

V útoku jsme sice byli o poznání produktivnější, o čemž svědčí 26 nastřílených bodů, ovšem trenéři příliš spokojeni nebyli. "Bohužel se nám v útoku úplně vytratil pohyb a vše bylo statické," podotkl pardubický asistent. "K tomu se přidalo mnoho jednoduchých ztrát míče a soupeř dál diktoval tempo." Dorovnat manko z druhé čtvrtiny se nám ani v závěrečné pasáži nepodařilo, a tak jsme po Nymburku neuspěli ani v Kolíně.

"Utkání nám zase ukázalo hodně věcí. Je stále příprava, máme toho hodně za sebou a hodně práce před sebou," zdůraznil Adam Konvalinka. "I přes velmi nepovedený výkon jsme drželi se soupeřem krok a hrálo se až do koncovky, i to se počítá. Samozřejmě ale máme hodně co zlepšovat. Hodně!"

Další přípravný zápas Beksa odehraje v sobotu 22. srpna proti USK Praha, hrát se bude bez diváků.