Upravit stránku
15. 03. 2016

V derby o třetí výhru v řadě


Podruhé za sebou pardubičtí basketbalisté vycestují na palubovku svého soupeře. V minulém kole na Hané uspěli, nyní je čeká derby ve Svitavách.

39. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BOHEMILK Tuři Svitavy (15/21) vs. BK JIP Pardubice (22/14)
středa 16. 3. v 18 hodin

Se svitavským týmem má Beksa v letošní sezoně aktivní bilanci, neboť v obou domácích zápasech je zcela jednoznačně přehrála: nejprve o 30 bodů, poté dokonce o málo vídaných 44 bodů!!!

Jenže ve Svitavách, kde se hrál hned první vzájemný duel, se radovali Tuři.

"Svitavy předvádějí na domácí palubovce výborný basketbal, ve skvělé atmosféře jsou nebezpečným týmem," podotýká pardubický trenér Tomáš Bartošek a přidává ještě jeden důležitý postřeh: "Navíc domácí tým stále hraje o play-off, což ještě zvyšuje jeho motivaci - v zápasech proti Pardubicím už tak dost vysokou -, protože postup do play-off by byl ohromný úspěch."

Velkou motivaci však bezpochyby budou mít i pardubičtí basketbalisté. Po suverénním vítězství nad Ústím n. L. se jim o víkendu podařilo vyhrát i v Prostějově - Orly zdolaly již potřetí v sezoně! -, díky čemuž se znovu reálně vrátili do hry o pozici v první čtyřce. "Dá se říci, že oba týmy jsou na tom podobně. Samozřejmě, my jsme v trochu vyšších patrech tabulky, ale podobnost je v tom, že my i Svitavy potřebujeme každé vítězství," řekl dále Tomáš Bartošek.

Více než 36 minut na zápas (stejně jako Doaks) točí ústřední rozehrávač Jahmal Jones (15,1 bodu + 5,3 asistence), dvouciferně boduje i Kenneth Barker (10,5 bodu + 6,6 doskoku). Výrazněji se prosazují ještě křídelníci Tomáš Teplý (8,8 bodu) s Janem Špačkem (7,2 bodu).

Beksa, v jejíž sestavě budou scházet Ondřej Kohout, Josef Příhonský, Tomáš Šoukal a možná stále i Viktor Půlpán, hodlá navázat na velice kvalitní výkony z předchozích dvou utkání. "My se neohlížíme na ostatní týmy, jak hrají. Řekli jsme si, že do konce základní části sezony je to pro nás taková minisérie, jakési mini play-off. Soustředíme se sami na sebe, na naše obranné a útočné činnosti, abychom šli do play-off v co největší herní pohodě," doplnil trenér Tomáš Bartošek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti