Upravit stránku
28. 01. 2016

V derby o čtvrtou výhru v řadě


Již na čtyři vítězství mohou pardubičtí basketbalisté natáhnout svoji vítěznou šňůru. V cestě jim tentokrát budou stát svitavští Tuři, vedeni kvartetem produktivních zahraničních akvizic.

28. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (16/10) vs. BOHEMILK Tuři Svitavy (10/15)
sobota 30. 1. 2016, 17 hodin, Sportovní hala Dašická

V lepší náladě půjde do derby Beksa, která v minulém kole přerušila desetizápasovou vítěznou šňůru Prostějova a zvítězila potřetí za sebou. Tuři naopak ve svém hájenství neuspěli, když padli v důležité bitvě s Ústím n. L. a v průběžné tabulce klesli - byť jen vinou horšího skóre - pod linii postupu do play-off.

Jaký soupeř nás čeká?

„V posledních zápasech svitavská hra stojí vyloženě na cizincích. Jones, Bruinsma, Barker a Doaks dostávají velkou minutáž, obrovský herní prostor na hřišti," upozorňuje trenér Tomáš Bartošek na hlavní tahouny Turů. Čtveřice Jahmal Jones, Evan Bruinsma, Kenneth Barker a Nicchaeus Doaks se společně skládá v průměru na 54 bodů a 29 doskoků!

Z českých hráčů se k nim pravidelněji výrazněji přidávají pouze křídelníci Tomáš Teplý s Janem Špačkem.

I o nich však Tomáš Bartošek hovořil. "Nesmíme zapomínat na české hráče, kteří prošli pardubickým klubem a vždy mají proti nám speciální motivaci. Když se k zahraničním hráčům přidají i Teplý, Špaček a další, jejich šance na vítězství v každém zápase stoupají."

"Věřím, že se odrazíme od velmi dobrého obranného výkonu z posledních utkání, zejména pak z minulého zápasu s Prostějovem – myslím tím jak týmovou obranu, tak i bojovnost, agresivitu a kvalitní doskok, abychom Svitavám nedávali druhé šance," doplnil Tomáš Bartošek.

Top-skóreři obou týmů:

Beksa - L. Autrey 16,2, D. Pandula 13,7, K. Švrdlík 12,9, J. Wall 10,4, V. Půlpán 7,6, O. Kohout 7,0, R. Nečas 6,2, L. Kotas 6,1...
Svitavy - N. Doakc 16,5, J. Jones 15,9, E. Bruinsma 11,0, K. Barker 10,8, T. Teplý 8,7, J. Špaček 7,6, M. Jaroš 3,7, L. Šindelář 3,5...

Další dajímavosti:

* K dispozici bude hlídaný dětský koutek (v sousedství McDonald´s rodinné tribuny - sektor E).

* O přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí taneční skupina Malinky, soutěžit se bude o medovník od kavárny Nano café.

* O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou se bude soutěžit o poukázku na občerstvení do restaurací McDonald´s Pardubice v hodnotě 200 Kč, o přestávce mezi 3. a 4. čtvrtinou se bude soutěžit o rodinnou vstupenku do Aquacentra Pardubice.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti