Upravit stránku
31. 01. 2024

V Českém poháru končíme


Ve čtvrtfinálovém utkání Českého poháru jsme bohužel nestačili na Olomoucko, kterému jsme v napínavé koncovce podlehli o 5 bodů, a tak do finálového turnaje postoupil hanácký tým.

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK KVIS Pardubice vs. BK Redstone Olomoucko 86:91
(23:22, 20:16, 19:21, 24:32)

Po většinu času jsme se sice drželi bodově vpředu, ve druhé čtvrtině jsme vedli až o 10 bodů, ovšem Olomoucko vložilo do finiše více energie. V poslední čtvrtině nám nasypalo 32 bodů (!) a zaslouženě zvítězilo. Hanácký tým trefil v závěrečných devíti minutách 4 trojky a k postupu si v této rozhodné pasáži pomohl i stoprocentní úspěšností z čáry trestného hodu (v posledních osmi minutách činila soupeřova bilance skvostných 10/10)!

Průběh utkání

Náš úvodní nápor vedl aktivní David Pekárek, jenž zařídil 7 z prvních 13 bodů (4. minuta - 13:7). Hosté vzápětí kontrovali 7 body v řadě a po zbytek velmi vyrovnané první čtvrtiny už se hrálo stylem koš za koš. V 13. minutě Josef Potoček vytěžil dva koše po sobě z brilantních asistencí Tomáše Vyorala a Davida Pekárka a znovu jsme mírně odskočili (stav 31:24), mezi 14. a 15. minutou jsme po šňůře 6:0 (včetně parádní akce alley-oop po ose Vyo-Kamil) poprvé vedli dvouciferně (stav 39:29).

Olomoucko do přestávky polovinu ze své ztráty umazalo, a když mezi 22. a 25. minutou trefilo 3 trojky (Feštr, Adamu a Townsend), jeho desetibodové manko bylo v tu chvíli minulostí (stav 51:51). 

Hanáci záhy dokonce vedli (stav 51:52), ale v závěru třetí čtvrtiny jsme si pomohli tříbodovými zásahy Tomáše Vyorala a Josefa Potočka a na startu poslední části hry nás jednou přesně šestkující Petr Šafarčík a nekompromisně najíždějící Kameron Chatman posunuli do 6bodového vedení (65:59). Hosté však kontrovali šňůrou 0:7 a v závěrečných 7 minutách se oba týmy ještě několikrát vystřídaly ve vedení. Přesně 4 minuty před koncem Olomoucko otočilo na 74:79 (i díky 3 trojkám za necelé 2 minuty). Za stavu 76:81 jsme nastřádali 7 bodů v řadě a 2 minuty před koncem vedli 83:81. Soupeř však znovu přispěchal s odpovědí a 73 sekund před koncem to byl on, kdo byl blíže k postupu (stav 83:85). Tomáš Vyoral sice dvěma proměněnými tresnými hody ještě jednou srovnal, ale v poslední minutě rozhodl o triumfu svého týmu 4 body Amin Adamu.

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Rozhodně nemůžeme být spokojeni s obranou. Obrana je něco, co nás v předcházejících vítězných zápasech zdobilo, ale dnes jsme to na obranné polovině nezvládali. Olomoucko má spoustu velmi kvalitních individualit, což jsme věděli a byli jsme na ně připraveni. Náš zásadní problém byla energie, což vlastně souvisí s obranou: nebyli jsme schopni ubránit soupeřovy rychlé protiútoky, z nichž jsme dostali spoustu bodů. To, že se nám nepodařilo zvítězit a postoupit do FINAL-8, je velká škoda, všechny nás to mrzí. Musíme se ale velmi rychle oklepat a soustředit se na nedělní ligový zápas proti Brnu."

David Pekárek (hráč domácích):

"Samozřejmě nás mrzí, že jsme nepostoupili do FINAL-8. Myslím si, že jsme měli příznivý los, nicméně Olomoucko hrálo dobrý zápas a nakonec postoupilo. Řekl bych, že jeden z důvodů byla jejich větší energie, také ve druhém poločase stříleli s vysoký procentem a hráli rychle dopředu, my jsme se nestačili vracet. Těžko se mi hledají slova."

Andrew Hipsher (trenér hostů):

"Jsem velmi šťastný za náš tým. Nemáme úplně jednoduchou sezonu, trápí nás zranění, mnohdy jsme neměli dostatek hráčů. Dnes se to klukům konečně vrátilo. Bojovali a vybojovali si účast ve FINAL-8. Myslím, že mezi klíčové faktory utkání patřilo to, že jsme neměli tolik ztrát, což je jeden z našich problémů. Tentokrát jsme si vážili míče, toho, že můžeme být v útoku. V útoku jsme podle mě celkem talentovaný tým a pokud nemáme ztráty, tak nám to nahrává. Na celý tým jsem dnes velmi pyšný."

Lukáš Feštr (hráč hostů):

"Jsem strašně rád, že jsme tento zápas zvládli. Myslím si, že blízko k vítězství jsme v Pardubicích měli už v povánočním ligovém utkání, dnes nám to vyšlo. Pro mě i pro celý tým byla obrovská motivace dostat se do FINAL-8. Sezona se pro nás nevyvíjí úplně dobře, v lize jsme skončili ve skupině A2, ale jsme šťastní, že se podíváme na finálový turnaj poháru. Čekají nás tři skvělé zápasy a moc se na to těším. Co se týče dnešního zápasu, je pravda, že Pardubice byly favorit, my jsme sem jeli v pozici outsidera. Možná to pro nás bylo jednodušší, protože ve vyrovnané koncovce jsme mohli jenom získat, kdežto domácí ztratit. Náš výkon pořád může být lepší, ale v naší hře byla vidět intenzita, na rozdíl od sobotního zápasu se Slavií, kde z naší strany nebyla. Dneska byla intenzita naší hry na o hodně vyšší úrovni."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti