Upravit stránku
20. 11. 2017

V Českém poháru do Šlapanic


Středečním zápasem na půdě prvoligových Šlapanic vstoupí pardubičtí basketbalisté do letošního ročníku Českého poháru.

4. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

Sokol Šlapanice vs. BK JIP Pardubice
středa 22. 11. v 18 hodin

Zatímco pro Beksu půjde o pohárovou premiéru, Sokol již jedno utkání odehrál: ve 3. kole uspěl na palubovce BC Benešov, kde zvítězil patnáctibodovým rozdílem 78:63. V 1. lize nyní figuruje na 7. místě vyrovnané tabulky skupiny Východ, s mírně pasivní bilancí výher a porážek 4/5, ovšem za třetím Prostějovem zaostává o jediný bod.

Jednoznačným lídrem Šlapanic je zkušený křídelník Roman Zachrla, jenž v minulosti oblékal dresy USK Praha, Kolína, Jindřichova Hradce a Brna. V letošní prvoligové sezoně střádá průměrně 22 bodů. Zkušenosti s nejvyšší soutěží mají i Ivo Pavličík (letos 14,2 bodu), Martin Muller (11,6 bodu), Zdeněk Nehyba (6,3 bodu) či Jan Rotrekl (10,2 bodu), kteří prošli brněnským klubem, nebo 213 cm vysoký pivot Marek Souček (9,7 bodu), naposledy hrající za Prostějov.

Soupisku našeho soupeře si můžete prostudovat zde.

"Šlapanice jsou tradičním účastníkem druhé nejvyšší soutěže a ve svém středu mají mnoho hráčů s menší či větší zkušeností z NBL. Mezi opory týmu patří Roman Zachrla a Jan Rotrekl, o čemž se mohli přesvědčit i naši hráči do 23 let, kteří ve vzájemném utkání podlehli brněnskému týmu 76:86 a oba hráči si připsali přes 20 bodů," uvedl trenér Tomáš Bartošek.

Jak charakterizoval způsob hry našeho pohárového soupeře? "Herní projev je hodně závislý na tom, v jaké sestavě hrají  - například poslední utkání odehráli bez Romana Zachrly a dalších hráčů. V kompletním složení se snaží využít univerzálnosti Romana Zachrly, který podle svého obránce hraje buď z perimetru, nebo jako menší pivot. Dobře jim putuje míč v postupném útoku, kde se snaží najít střelce Jana Rotrekla nebo vysokého pivota Marka Součka."

Beksa je však jednoznačným favoritem a své pozice si je velice dobře vědoma. "Určitě na domácí bude platit agresivní obrana, snaha o co nejrychlejší přechod do útoku a samozřejmě vyšší individuální i týmové dovednosti našich hráčů. Musíme k tomuto zápasu přistoupit plně zodpovědně a nic nepodcenit," doplnil trenér Pardubic.

Vítěz tohoto utkání narazí v 5. kole na mmcité+ Brno.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti