Upravit stránku
12. 01. 2017

V Českém poháru o Final-4


Už jen jediný krok zbývá pardubickým basketbalistům na cestě do Final-4 Českého poháru. V Děčíně se proti nim postaví domácí Válečníci.

6. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice
pátek 13. 1. v 18 hodin

Oba tradiční rivalové na sebe v Českém poháru narazili i loni, dokonce přímo ve finále!

To před svými fanoušky ovládla Beksa překvapivě jednoznačně 87:67 a podruhé v klubové historii získala pohárovou trofej.

V děčínské hale se rozhodně nedá očekávat takto jednoznačný průběh - i proto, že JIP v ní naposledy uspěl téměř přesně před třemi lety, 8. ledna 2014, poté následovalo pět porážek v řadě. V letošním ročníku Kooperativa NBL děčínští basketbalisté zvítězili šestibodovým rozdílem 79:73 (nejvíce bodů: Vyoral 22, Pomikálek 22... - Burnett 20, Autrey 17, Švrdlík 10...).

"Poslední dobou svádíme proti sobě velké zápasy jak v lize, tak i v poháru. Tato utkání jsou plná soubojů, bojovnosti i basketbalového talentu a jsou pro fanoušky velkým lákadlem. Přesně takové utkání očekáváme i v pátek," podotkl pardubický trenér Tomáš Bartošek. "Nikdo si nemůže dovolit cokoliv vypustit, bude se hrát o každý míč na doskoku a o každou ztrátu."

Děčín nedávno výrazně posílil svůj tým reprezentantem Lukášem Palyzou. "Jeho příchodem stoupla hlavně útočná síla Děčína, především zpoza trojkového oblouku. Palyza má neustále střelecké sebevědomí, pokud mine jednu dvě trojky, tak se na tom nic nemění a střílí dál. My mu nesmíme dovolit žadné jednoduché a otevřené střely," řekl dále Bartošek.

Beksa má za sebou těžké úterní utkání ve FIBA Europe Cupu. V něm senzačně zdolala francouzský Pau-Orthez 92:77. Lze se od tohoto duelu odrazit? "Ano. Rádi bychom navázali a zopakovali výkon z druhého poločasu, protože v této pasáži jsme limitovali ztráty na minimum (jen 4 za druhý poločas) a hosty jsme nepouštěli ani k doskokům." Směrem k Českému poháru Bartošek doplnil: "Musíme být maximálně odolní v osobních soubojích, urvat každý míč a dále domácím zastavit rychlý protiútok. V útoku je potřeba být maximálně agresivní, všichni hráči musejí hrát na koš, zkrátka prodat nabité sebevědomí z posledních zápasů."

Pardubice neodcestují na sever Čech v kompletním složení. Po úterním utkání mají zdravotní potíže rozehrávači Viktor Půlpán a Dominez Burnett, jejichž start je nejistý. Mimo hru i nadále zůstávají zranění Josefové Příhonský s Potočkem. Navzdory těmto komplikacím budeme mít velkou touhu uspět. "Oba týmy si vytyčily jako jeden z cílů v této sezoně postup do Final-4 Českého poháru, takže motivace je veliká na obou stranách," říká Tomáš Bartošek.  "Atmosféra loňského finálového turnaje byla skvělá a všichni uděláme maximum pro to, abychom si účast ve Final-4 zopakovali i letos."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti