Upravit stránku
09. 10. 2017

V Belgii o naději


Těžká práce čeká pardubické basketbalisty v odvetě 2. kvalifikačního kola FIBA Europe Cupu na palubovce belgického Charleroi.

2. KVALIFIKAČNÍ KOLO FIBA EUROPE CUPU, ZÁPAS 2:

Proximus Spirou Charleroi vs. BK JIP Pardubice
středa 11. 10. ve 20:30

Beksa jde do druhého utkání se ztrátou 17 bodů, kterou nabrala v závěru domácího duelu.

Postup do základní fáze ji tedy zaručí výhra o 18 a více bodů, ovšem za jistých okolností může stačit i porážka. Do FIBA Europe Cupu se totiž dostane nejen všech 10 vítězů druhých kvalifikačních kol, ale i 3 z deseti poražených týmů - klíčový přitom bude rozdíl skóre u všech poražených. Je tedy nasnadě, že i vítězství o méně než 18 bodů (o 5, 7, 9...) dává Bekse určitou naději, neboť by si alespoň vylepšila skóre z dvojzápasu s Charleroi.

"Víme o tom, že máme šanci na potup, i když Charleroi v tomto dvojzápase neporazíme. V Belgii to bude o tom, uhrát co nejlepší výsledek," podotkl pivot Kamil Švrdlík. "Nevím, o kolik jsme schopni v Charleroi vyhrát, ale i jakákoliv výhra nám nakonec může dát šanci jít dál. Musíme být připraveni hrát koncentrovaně celých 40 minut, což se nám právě v prvním zápase nepodařilo," připomněl Kamil závěrečnou čtvrtinu, kterou jsme ztratili poměrem 17:34!

Něco podobného se nám stalo i v následném domácím utkání Kooperativa NBL: v 33. minutě jsme vedli nad Ústím n. L. o 21 bodů, ovšem v koncovce jsme se strachovali o těsné vítězství.

"S Ústím to možná bylo pod dojmem našeho 20bodového vedení," odmítl Kamil Švrdlík podobnost s nepovedenou závěrečnou pasáží proti Charleroi. "S Belgičany to byl celou dobu vyrovnaný zápas. Myslím si, že když jsme pak v poslední čtvrtině prohrávali o 4-6 bodů, chtěli jsme strašně rychle vyrovnat, několikrát jsme zbytečně zbrkle vystřelili a oni nám to po doskoku vrátili rychlým protiútokem, proto rozdíl takhle narostl. Samozřejmě jsme věděli, že rozhoduje i rozdíl ve skóre, ale v té chvíli jsme doma chtěli hrát na vítězství."

Klíčová otázka zní: má pardubický tým víru, že v Belgii může uspět? "Určitě ano!," pohotově odpověděl Kamil Švrdlík. "Doma jsme s nimi dlouho hráli vyrovnaně, přitom to nebyl jeden z našich lepších zápasů, pořád můžeme hrát lépe," věří v ještě kvalitnější výkon. "Zápas jsme viděli na videu a víme, že možnost vyhrát v Belgii tam rozhodně je. My musíme udělat všechno pro co nejlepší výsledek a pak už to bude záležet i na výsledcích ostatních kvalifikačních zápasů."

O víkendu se oběma soupeřům vedlo rozdílně. Zatímco pardubičtí basketbalisté si připsali první ligové vítězství, když ústeckou Slunetu přetlačili 84:81, Spirou podlehlo na palubovce Mont-Hainaut 84:90 (nejvíce bodů Charleroi: Tuttle 24, Grant 12, Iarochevitch 12, Libert 11, Casero-Ortiz 8, Thomas 7...).

Jaké faktory považuje Kamil Švrdlík za klíčové pro příznivý vývoj druhého kvalifikačního duelu? "Potřebujeme hrát lépe v útoku. Doma jsme občas měli špatný spacing, kdy jsme si překáželi sami sobě, to určitě musíme zlepšit. V postupném útoku je potřeba mít dobré rozestavení a zahrát naše akce, které už skoro měsíc děláme, poctivě, až do konce. Pak bude šance hrát dobrý zápas a vyhrát," uzavřel pardubický pivot.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti