Upravit stránku
22. 11. 2016

V "Evropě" o čtvrté vítězství


Základní fáze FIBA Europe Cupu jde do finiše, Beksu, hrající o postup (!), čeká v 6. kole bitva s litevským BC Šiauliai. Budete v Tipsport aréně u toho?

6. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

BK JIP Pardubice (3/2) vs. BC Šiauliai (0/5)
středa 23. 11. v 17 hodin, Tipsport aréna

Pardubické putování FIBA Europe Cupem je zatím velice úspěšné.

Beksa má za sebou náročnou třízápasovou sérii na soupeřových palubovkách, z níž dokázala vytěžit dvě vítězství a vylepšit svou aktuální bilanci výher a porážek na 3/2! Nejprve v Litvě přestřílela svého dnešního soupeře 108:90 (nejvíce bodů: Echodas 24, Gvezdauskas 14, Bowman 12, Patterson 12, West 10… - Burnett 31, Autrey 20, Wall 15, Škranc 11, Půlpán 10…), poté sice neuspěla v Nikósii 90:99, ovšem v minulém týdnu senzačně triumfovala v hale dosud neporaženého Minsku 82:78 (nejvíce bodů Beksy: Autrey 23, Švrdlík 14, Wall 14, Potoček 9, Škranc 9…).

Po pěti odehraných kolech vládne skupině J právě běloruský Minsk s bilancí 4/1, na děleném 2.-3. místě jsou APOEL Nikósie a BK Pardubice (oba 3/2), litevský klub je čtvrtý s bilancí 0/5. Nejlepšími střelci Šiauliai v dosavadním průběhu FIBA Europe Cupu jsou devatenáctiletý pivot Martynas Echodas (14 bodů + 10,4 doskoku) a křídelníci Darius Gvezdauskas (11 bodů) a Tre Bowman (10,8 bodu). Nedávno klub angažoval dalšího křídelníka Arvydase Cepulise (7,0 bodu).

Kamil Švrdlík: Bude to o našem výkonu

První vzájemné utkání v Litvě nám vyšlo, jaký zápas očekáváš tentokrát?
“První zápas se nám opravdu hodně podařil, na což se ale nesmíme moc ohlížet. Musíme hrát podobně, jako jsme hráli tam, byť samozřejmě se nám třeba nebude až tolik dařit střelecky. Všechno ale máme ve svých rukou, je to o nás, o našem výkonu.”

Soupeřovým top-skórerem byl teprve devatenáctiletý pivot Echodas. Jak těžké je proti němu hrát, jak ho budeme chtít eliminovat?
“Co si vzpomínám, bylo to celkově takové divoké utkání, oboustranně padlo hodně bodů. Nemyslím si, že se to bude znovu opakovat. Co se týče Echodase, možná jsme od něj neočkávali až takový výkon, spíše jsme předpokládali, že budou více hrát Američané. Dá se říct, že nás překvapil, kolik času odehrál a jak dobře hrál. Věřím, že když se na něj budeme více soustředit, zvládneme ho eliminovat.”

Máme za sebou vydařené zápasy v Minsku a proti Svitavám. Co bude základním předpokladem pro to, abychom natáhli vítěznou sérii i dnes?
“Do dnešního zápasu musíme jít se sebevědomím, ale také s pokorou, protože soupeř se samozřejmě sám neporazí. My si ale můžeme věřit, protože máme nejen dobré výsledky, ale také jsme předvedli dobré výkony. Do zápasu půjdeme maximálně soustředěni. Šiauliai sice prohrála všechny zápasy ve skupině, ale neprohrála je o moc, nikdo jim nedal o 30 bodů, vždycky maximálně o 10-15 bodů. Musíme mít v hlavách, že nejsou špatný tým, ale i my víme o svých kvalitách a věřím, že to zvládneme.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti