Upravit stránku
10. 08. 2020

Už s Vyem


Do třetího týdne přípravy se již zapojil i reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž v předchozích dvou týdnech absolvoval dvě soustředění s národním týmem.

Reprezentanti se nejprve sešli v Mariánských Lázních, kde strávili 7 dní, poté se přesunuli do Nymburka.

"V prvním týdnu šlo spíš o takové rozhýbání, plus jsme absolvovali nějaké procedury. V programu byl i nějaký basketbal, ale nebylo ho tolik," předeslal Tomáš Vyoral. "Za mě bych řekl, že to bylo docela dobré: je lepší začít postupně, než do toho hned od začátku vlétnout na 100%." Následující kemp v nymburské hale už byl více o basketbalu. "Ten druhý týden už byl basketbalovější. Hodně jsme hráli, i tréninky byly mnohem intenzivnější," přikývl Vyo.

Dnes ráno se připojil ke svým pardubickým spoluhráčům.

Ti v úvodní fázi přípravného období střídali tréninky v hale s přípravou v posilovně.

Cítí lídr Beksy, že je na nadcházející tréninkový dril dobře připraven? "Myslím si, že jsem připravený na 100%," hlásí Vyo s úsměvem. "Samozřejmě, že individuální činnosti člověk může zlepšovat furt, nejenom v přípravě, dá se na nich pracovat i během sezony. Co se týče fyzické stránky, cítím se dobře. Myslím, že mám naběháno a jsem v pohodě."

Nejen fyzicky, ale po několikatýdenní letní dovolené i psychicky. "Léto jsem si užil," řekl Tomáš Vyoral. "S přítelkyní a s kamarády jsme byli pár dní na vodě, pak chvíli v Rakousku a v Německu. Nešlo o nějaké dlouhé dovolené, ale v rámci možností jsme se tento volný čas snažili co nejlépe využít. Podařilo se mi si i trošku odpočinout," doplnil ústřední rozehrávač Pardubic.

Stejně jako jeho spoluhráči a členové realizačního týmu dnes dopoledne absolvoval týmové fotografování.

Po něm přišel na řadu první ze dvou pondělních tréninků. Na co je aktuální tréninkový mikrocyklus zaměřen? "Úspěšně jsme překlenuli první dva týdny a teď nás konečně čeká týden, který už vyvrcholí prvním přípravným utkáním," poukázal asistent trenéra Adam Konvalinka na skutečnost, že v sobotu Beksa odehraje přípravný duel v Nymburku. "V tréninku se hodně zaměřujeme na basket, aby některé věci z tréninkového procesu byly vidět i v přípravných zápasech."

Trenéři pochopitelně kvitují, že se k týmu připojil i Tomáš Vyoral. "Jsme rádi, že už se zapojil i Vyo. Budeme se snažit ho rychle dostávat do všech našich věcí," řekl dále Konvalinka, jenž zároveň nepochybuje o rychlé Vyově adaptaci. "Hráč jeho kvalit zapadne raz-dva, navíc není v našem týmu nováčkem."

Beksa ve Sportovním parku Pardubice 2020

V pondělí, v úterý, ve čtvrtek a v pátek Beksa trénuje dvoufázově.

Ve středu je na programu "jen" dopolední fáze a následná regenerace, nicméně i odpoledne budou hráči v permanenci: můžete se s nimi totiž setkat na tradiční autogramiádě, které se pardubičtí basketbalisté rádi účastní v rámci Sportovního parku Pardubice. Na basketbalovém stanovišti v ERA areně bude Beksa ve středu 12. srpna od 16 do 17 hodin.

Až do čtvrtka můžete na stejném místě soutěžit o atraktivní cenu, věnovanou partnerem klubu, společností 2VV.

Dvojkový vyřazovák s 2VV probíhá každý den vždy v 16:00, v 16:20 a v 16:40, finále je na programu ve čtvrtek 13. srpna.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti