Upravit stránku
19. 10. 2019

Útočné trápení


Třetí domácí zápas v řadě se nám vůbec nepovedl. S Olomouckem jsme ztráceli prakticky celé utkání a hlavně vinou chabé útočné produkce jsme prohráli rozdílem 20 bodů.

4. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 63:83
(16:23, 17:23, 10:19, 20:18)

Naposledy jsme vedli v 6. minutě (11:10), pak už jsme se dívali soupeři na záda, z menší či větší vzdálenosti. V pohodě hrající hosté se již v první půli utrhli do 17bodového vedení a zápas kontrolovali až do konce. Měli jsme až příliš mnoho míčových ztrát a trápili jsme se na útočné polovině hřiště: když běžela 29. minuta, měli jsme na kontě pouhých 39 bodů, kdežto soupeř již 63. "Když se po zápase díváte na čísla, tak někdy nelžou, a dnes to jednoznačně platilo. Olomoucko hrálo výborně, koncentrovaně a chytře v obraně, našich 26 ztrát přeměnili na jejich 34 lehkých bodů - to vám řekne příběh dnešního zápasu," podotkl trenér Ken Scalabroni.

Průběh utkání

V prvním poločase jsme měli velké potíže se ztrátami, převážně nevynucenými: spáchali jsme jich hrozivých 13 (!) a Olomoucko z nich vytěžilo rovných 20 pohodlných bodů. Stejný problém nás bohužel trápil i ve třetí čtvrtině, kdy jsme napáchali dalších 10 ztrát... Hosté definitivně získali zápas pod kontrolu mezi 21. a 14. minutou, kdy jsme neskórovali ani jednou a hanácký tým šňůrou 0:7 zaokrouhlil svůj náskok na 20 bodů (33:53). Záhy jsme se pokusili o poslední vzepětí: Josef Potoček zapsal koš s faulem a Ondřej Kohout trefil trojku. Dále jsme však naši šňůru nenatáhli a rozdíl se poté vyšplhal až na maximálních 29 bodů (45:74).

"My jsme se celé utkání snažili najít svůj rytmus, ale vždycky, když jsme se nadechovali, oni udělali znovu něco pozitivního. Ukázali svoji kvalitu jako tým," vyzvedl Ken Scalabroni výkon Olomoucka. Pak se vrátil zpět ke svým hráčům. "Když takhle vysoko prohrajete, vrátí vás to zpátky na zem. Tenhle zápas je za námi, už ho nemůžeme změnit. Musíme se od pondělí vrátit k tvrdému tréninku a připravit se na příští zápasy." Utkání sledovalo více než 1100 diváků, kouč závěrem ocenil velmi dobrou atmosféru, kterou vytvořili. "Chtěl bych ještě velice poděkovat fanouškům za jejich podporu."

O nůši ztrát hovořil ve svém hodnocení i pivot Kamil Švrdlík"Myslím, že Olomoucko nás od začátku nepustilo do naší hry a díky tomu jsme začali vymýšlet. Udělali jsme neuvěřitelný počet ztrát, s kterými se nedá vyhrát. Mohli jsme dělat cokoliv, mohli jsme je přeskákat, ale pokud ztratíme tolik míčů a oni z toho dají tolik jednoduchých košů, nejde vyhrát s žádným soupeřem."

Statistiky
  • z našich 26 ztrát hosté vytěžili 34 jednoduchých košů, zatímco my jsme skórovali po ztrátách 17 bodů
  • nic platná nám nebyla převaha na doskoku (41 - 29, z toho útočné 15 - 6, body z druhých šancí 16 - 4)
  • trefili jsme pouze 6 trojek s úspěšností 19,4%, Olomoucko bylo zpoza oblouku produktivnější (9/26 - 34,6%)

Naším top-skórerem byl Josef Potoček s 13 body, David Škranc jich přidal 10. Vítězové měli dvojnásobek dvouciferných střelců, jimž vládl Lukáš Palyza s 19 body (trojky 3/8). Nejužitečnější hráč ligy Javonte Douglas nasbíral za 21 odehraných minut 8 bodů + 7 doskoků.

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti