21. 11. 2015

Útočné trápení a nečekaná porážka

Fantastický videomapping, legendy znovu na palubovce, ale také nečekaná porážka Beksy s USK Praha. Takový byl dnešní večer v pardubické Tipsport aréně.

13. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 54:58
(19:17, 18:15, 8:10, 9:16)

Body: Švrdlík 12, Wall 9, Pandula 9 (+5 as.), Škranc 9, Sanders 9, Půlpán 4, Kohout 2 - Josipovič 21 (+10 d.), Bohačík 13, Šafarčík 12, Slavík 5, Mich. Mareš 3, Grunt 2, Alič 2

Hráč utkání: Igor Josipovič
Diváků: 3486

Patřil nám jen úvod zápasu, kdy v podkošovém hájenství USK kraloval Kamil Švrdlík a rychlými 10 body (!) posunul svůj tým do dvouciferného trháku 15:5. USK na přelomu prvních dvou čtvrtin otočil třináctibodovou šňůrou na 19:25, přičemž v této fázi utkání jsme nastřádal za osm minut hry pouhé 4 body.

Útočné trápení - bohužel, jen dočasně - utnul Dušan Pandula. Jeho sedm bodů v řadě položilo základ ke šňůře 10:0, po níž jsme opět vedli (29:25). Druhá půle však nepřinesla nic pozitivního... Ve třetí čtvrtině jsme obohatili bodové konto jen 8 body, nicméně ani Pražané se střelecky neprosazovali, a tak jsme byli neustále mírně vpředu. To se změnilo ve čtvrté čtvrtině. V ní šli hosté přes nás a nedlouho před koncem měli k dobru čtyřbodový náskok. Levell Sanders trojkou snížil na 52:53, ovšem do vedení už jsme se nedostali. Ve druhé půli jsme nastříleli pouze 17 bodů...