Upravit stránku
14. 04. 2018

Ústí vs. Beksa, díl 3.


Po dvou zápasech v Pardubicích se čtvrtfinálová série mezi Beksou a Ústím n. L. přesune na sever Čech. Rovněž v hale Slunety se odehrají dvě utkání ve dvou dnech.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice
(neděle 15. 4. v 18 hodin)

1-1. Takový je stav série po dvou napínavých duelech na východě Čech.

Ústečtí vyhráli duel číslo 1 a také v závěru druhého utkání sahali po překvapivém vítězství, jenže zásadně proti byl Brandon Spearman, jehož úspěšný nájezd pouhých 9 sekund před koncem otočil skóre ve prospěch Beksy - nakonec již definitivně. "Mohlo se to překlopit na každou stranu, víc štěstí jsme měli my," uznal pardubický kapitán Radek Nečas.

Z našeho pohledu - o důležitosti zisku prvního bodu ve čtvrtfinálové sérii netřeba příliš diskutovat, neboť stav série 0-2 se dvěma nadcházejícími zápasy na ústecké palubovce, to by byla krajně nepříznivá kombinace.

"Čtvrteční vítězství a vyrovnání série je pro nás hrozně důležité," přikývl trenér Tomáš Bartošek. "Zaprvé jsme získali první bod v sérii, zadruhé by nás tato výhra měla uklidnit a nakopnout do dalších zápasů. Víme, že jsme se dokázali zvednout z těžké situace - i když se nám úplně nedařilo v útoku, je velmi cenné, že jsme toto vítězství vybojovali jako tým. Podobně vybojovaná vítězství jsou mnohdy cennější, než když jde všechno tak, jak má."

Co je potřeba zlepšit v naší hře před nadcházejícími zápasy číslo 3 a 4?

"Předně, je potřeba, abychom hráli se stejným nasazením v obraně, jako ve druhém utkání. Nedat domácím žádný jednoduchý koš, nedovolit jim útočné doskoky a sami na nich být stále co nejaktivnější," odpověděl Tomáš Bartošek. "Rádi bychom také zlepšili naši přechodovou fázi do útoku, potřebujeme se rychleji a častěji rozbíhat dopředu, abychom více skórovali z přechodové fáze."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti