Upravit stránku
01. 12. 2021

Ústí vs. Beksa


Vrátit soupeři nedávnou porážku z vlastní haly a získat osmé ligové vítězství. S tímto cílem půjde Beksa do prvního utkání po reprezentační pauze, které odehraje v hale ústecké Slunety.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. (6/7) vs. BK JIP Pardubice (7/5)
čtvrtek 2. 12. v 18 hodin | Ústí n. L.

5. ledna 2020. Právě v tento den jsme Ústí naposledy porazili.

Následovaly čtyři porážky v řadě, ta poslední nedávno, 17. listopadu, kdy jsme po dramatickém průběhu podlehli 76:80.

"Tím, že nás porazili, jim to každý z nás bude chtít vrátit, kor když je to ještě takhle čerstvé," podotkl rozehrávač Michal Svoboda. "Sice jsme po porážce s Ústím odehráli před reprezentační přestávkou ještě dva vítězné zápasy s Ostravou a s Šibenkou, ale ta předchozí prohra se nám nekousala jednoduše. Prohráli jsme doma, kde každá porážka bolí dvojnásob, takže rozhodně pojedeme do Ústí s cílem ji odčinit a vzít si vítězství zpátky," burcuje Adam Konvalinka, asistent trenéra Dina Repeši.

Ve sváteční listopadovou středu zářil v dobře známé pardubické hale ústecký lídr Lamb Autrey, jenž zapsal ceněný triple-double za 28 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků!!! "Ústí už několikátou sezonu skládá své družstvo kolem Lamba, který v této sezoně jede trošku na vlnách, kdy se mu střídavě daří více a jindy méně. Dá se říct, že utkání v Pardubicích rozhodl sám: bral na sebe těžké věci, ale kvůli tomu ho do Ústí brali. Naší prioritou pochopitelně bude ho co nejvíce brzdit, aby svému týmu tak nepomáhal," řekl Adam Konvalinka na adresu zkušeného rozehrávače, jenž v letošním ročníku NBL zapisuje průměrně 15,7 bodu + 7,5 doskoku + 6,5 asistence.

Dalšími ústeckými tahouny jsou křídelníci Spencer Svejcar (15,3 bodu) s Daliborem Faitem (6,1 bodu) a podkošoví hráči Ladislav Pecka (14,7 bodu + 7 doskoků) s Delvonem Johnsonem (11,9 bodu + 7,3 doskoku, z toho 3,2 útočného). "Poslední zápas s Ústím jsme sice prohráli, ale minimálně prvních 15 minut jsme nepředváděli špatný výkon. Soupeř trošku vsadil na to, že se netrefíme z dálky a bohužel mu to vyšlo," vrátil se pardubický asistent k předchozímu vzájemnému měření sil. "Je pravda, že následující dva vítězné zápasy s Ostravou a Šibenkou jsme odehráli v mnohem vyšší intenzitě a já věřím, že těch 10 dní během reprezentační pauzy, kdy jsme nehráli a mohli jsme víc potrénovat, nám na této intenzitě nic neubere. Od toho se budeme chtít odrazit."

Z nedávného duelu v Pardubicích mohou (a jistě budou) čerpat cenné poznatky trenéři obou týmů. "Výhoda, že hrajeme se stejným soupeřem takhle brzy znovu, to je i není. Na jednu stranu je to jednodušší na přípravu, protože spousta věcí je ještě v živé paměti, na druhou stranu jsme celou dobu měli pryč dva klíčové hráče," zmínil Adam Konvalinka rozehrávače Tomáše Vyorala a křídelníka Davida Pekárka, kteří absolvovali s národním týmem kvalifikační okno MS. "Jejich zapojení zpátky bude muset být hodně raketové."

Michal Svoboda: Zlepšeme rychlý přechod do útoku

Michale, na čem jste nejvíce pracovali v končící reprezentační přestávce?
"Nejvíc jsme se zaměřili na fyzičku a na rychlý přechod do útoku. Hodně jsme se věnovali také přesilovým situacím 2 na 1, 3 na 2 nebo 4 na 3."

Jaký pocit jsi měl z intenzity tréninků?
"Myslím si, že na to, že byla reprezentační pauza, jsme docela makali. Jak už jsem říkal, zaměřili jsme se na fyzickou přípravu. Řekl bych, že tréninky byly dobré - intenzivní, náročné, a doufám, že to bude prospěšné."

Hráči často říkají, že když delší dobu nehrají zápasy, v tréninkové hře 5 na 5 to pak docela vře. Jak to nyní vypadalo u nás?
"No, zrovna v pondělí jsme měli takový moment, kdy jsme se do sebe skoro pustili. (pousmál se) Na tréninku ale do sebe musíme jít, abychom se stejným nasazením a se stejnou energií hráli i v zápase. Nikde jinde než na trénincích se to nezíská, takže myslím, že je to jedině dobře."

S Ústím jsme se utkali před dvěma týdny. Co dobrého z tohoto zápasu si můžeme vzít i do čtvrtečního utkání a co je naopak třeba zlepšit?
"Určitě musíme zlepšit rychlý přechod do útoku. Také si myslím, že potřebujeme omezit ztráty míče, protože v tom zápase jsme mohli několikrát zakončit přesilové situace 2 na 1, ale buď jsme v nich ztratili míč, nebo udělali útočný faul. A pak bych klasicky zmínil obranný doskok. Co se týče individualit, hlavně se musíme zaměřit na schopnosti Lamba Autreyho, nesmíme dovolit, aby měl tak dobrý zápas jako u nás v Pardubicích."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti